JUNAKINJA IZ BEDEKOVČINE Frizerka Jasenka besplatno šiša bolesnog Tomislava, a priredila mu je i veliko iznenađenje
Dobitnica je i županijskog priznanja za volonterku godine
Kako ima veliko srce, po ne znamo koji put pokazala je Jasenka Hranić iz Bedekovčine. Uz to što vodi poznati frizerski salon, ona je i operativna članica DVD – a Bedekovčine i zapažena aktivistica u Društvu Crvenog križa Zabok. Jasenka već dvije godine jednom mjesečno u prostorijama GDCK – a besplatno uređuje frizure starijim i nemoćnim osobama te obilazi teže pokretne osobe u njihovim domovima. Tako je prije nekoliko dana šišala Tomislava iz Klokovca kod Krapinskih Toplica. Tomislav je invalidna osoba i živi sam u vrlo skromnoj kući.
Tad je Jasenka primijetila kako Tomislav sjedi na jako trošnom i razderanom trosjedu. Odmah je krenula u potragu za novim kaučom. Pronašla je dobru dušu, Željko Đunđeka koji je Tomislavu donirao trosjed.
U akciju se uključili izuzetno vrijedni članovi DVD – a Bedekovčine i vatrogasnim je vozilom trosjed dovezen u Klokovec. Trosjed su uz Jasenku, dovezli Goran Pustak i Josip Horvat. Tomislav je bio jako sretan.
Što reći za Jasenku, koja je primila priznaje za najbolju volonterku Krapinsko – zagorske županije u 2019. godini, nego svaka čast i „vrata“ našeg portala uvijek su vam otvorena za sjajne priče kojima uveseljavate živote onima kojima su pažnja i pomoć najpotrebniji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
