Jumicar oduševio mališane u Kumrovcu
Manifestacijom u Kumrovcu završile su sve planirane manifestacije u okviru „Programa prometne kulture za najmlađe“ za 2018. godinu na području Krapinsko - zagorske županije
Program prometne kulture za najmlađe“ proteklog je utorka proveden u OŠ Josipa Broza u Kumrovcu. U aktivnostima su osim domaćina sudjelovali i učenici drugih razreda gostujućih škola: OŠ Lijepa naša, Tuhelj, OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec i OŠ Pavla Štoosa, Kraljevec na Sutli.
Promet i prva pomoć
Program je započeo u prostorima škole, gdje je održano multimedijsko predavanje o prometnim pravilima, ulozi svih sudionika i poželjnog ponašanja u prometu, nakon čega je uslijedio praktični dio. Na školskom igralištu postavljen je prometni poligon na kojem su djeca doživjela iskustvo vožnje u malim automobilima. Damir Košutić i Mirko Kovačićek iz PP Klanjec učenicima su pokazali policijska vozila te ih također uputili u osnove ponašanja u prometu. Osim predavanja o prometu, drugašići su učili i o prvoj pomoći od svojih kolega iz Podmlatka HCK OŠ Lijepa naša iz Tuhlja i GDCK-a Klanjec. Radionice i predavanja pod vodstvom mentora Davora Žažara ravnatelja GDCK-a Klanjec Maria Harapina i Ane Jambrešić održale su Anja Petrinec, Ivana Fekeža, Laura Žlender i Marija Gavrić. Edukaciji se pridružio i DVD Kumrovec s vatrogascima Josipom Borovnjakom, Goranom Krajcarom te Mariom Lončarom.
Učenici drugog razreda
Učenicima su pokazali što sve rade vatrogasci, sadržaj vatrogasnog vozila, a učenici su se okušali i upravljanju vodenim mlazom. Sudionike edukacije pozdravila je ravnateljica OŠ Josipa Broza Željka Töpfer, a aktivnosti su obišli i uzvanici načelnica Općine Zagorska Sela Ksenija Krivec Jurak, zamjenica načelnika Općine Kumrovec Danijela Lončar i zamjenik načelnice Općine Kraljevec na Sutli Mario Harapin. Program je proveden u organizaciji udruge PPSP i Jumicar Hrvatska sa svojim partner službama: Policijska uprava Krapinsko - zagorska, Policijska postaja Klanjec, Gradsko društvo Crvenog križa Klanjec i Dobrovoljno vatrogasno društvo Kumrovec. Događanjem u Kumrovcu završile su sve planirane preventivne manifestacije za 2018. godinu na području Krapinsko - zagorske županije. Programom su bili obuhvaćeni učenici drugih razreda svih osnovnih škola s područja naše županije. Provedbu programa omogućili su Krapinsko - zagorska županija skupa sa svim općinama i gradovima. U programu su sudjelovali Policijska uprava Krapinsko - zagorske županije s pripadajućim policijskim postajama, Crveni križ Krapinsko - zagorske županije sa svojim društvima te mnogobrojna Dobrovoljna vatrogasna društva.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
Tragično preminuo kadet David: 'Pozlilo mu na obuci'
Sutra počinju Dani okusa varaždinskog kraja: Evo gdje jesti vrhunski, a ne potrošiti puno
[VIDEO I FOTO] Novi dječji vrtić u Krapini uskoro počinje s radom
Na molbu učenika Gospodarske škole Grad Varaždin postavio svjetiljke na pješački prijelaz
Župan Međimurske županije Matija Posavec u Zagrebu preuzeo ugovor o sufinanciranju obnove interijera sportske dvorane Graditeljske škole Čakovec
Država sprema novost za umirovljenike: 'Premijer Plenković se složio'
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
