Izdan niz upozorenja zbog nevremena: Mogući pljuskovi i grmljavina, na pomolu i novo zatopljenje
Nakon kiše granulo je sunce, a ta će se tema provlačiti kopnenim predjelima dobar dio novog tjedna. Nakon ponedjeljka najveća je vjerojatnost za pljuskove i grmljavinu s utorka na srijedu. Tad će i još malo osvježiti. Zatim sunčanije i postupno toplije.
Na Jadranu sunčano i vruće, a od četvrtka i vjetrovitije, ponegdje s jakom burom. Do tada neće biti posve stabilno, uz više oblaka past će bar malo kiše, moguć je i neverin, osobito u ponedjeljak. A iako je vjerojatnost za pljuskove veća na sjevernom dijelu, osobito u četvrtak može ih biti i na jugu. Vrlo topla jutra i vrući dani u Dalmaciji će s blagim padom temperature postati ugodniji.
Meteorolog Izidor Pelajić prognozirao je za HRT kakvu nas vrijeme očekuje narednih dana. "Ako je subota donijela olakšanje od dugotrajnih vrućina, onda je nedjelja donijela olakšanje od mjestimice obilne subotnje kiše pa smo imali, za većinu, idealno ljetno vrijeme. Sutra će biti manje stabilno. U polju sniženog tlaka zraka, glavninom sjevernije prolazit će hladna fronta koja će rubnim dijelom imati utjecaj čak i na jugu Hrvatske.
Prevladavat će sunčano i vruće, povremeno s umjerenom naoblakom, a uglavnom prema unutrašnjosti i s ponekim pljuskom. Vjetar će biti najčešće slab do umjeren jugozapadni i sjeverozapadni, a u noći na utorak ponegdje duž obale može zapuhati i bura.
Lokalni popodnevni pljuskovi praćeni grmljavinom uglavnom u unutrašnjosti djelomice sunčane Dalmacije mogu biti i izraženiji, iako nije posve isključena mogućnost i za poneki neverin na moru. More će biti većinom mirno ili malo valovito, a vjetar uz nestabilnosti pojačan, no većinom umjeren sjeverozapadni i jugozapadni te navečer ponegdje bura. Nakon vrlo toplog jutra dnevna temperatura bit će između 31 i 34 stupnja.
Na zapadu djelomice sunčano s promjenjivom naoblakom, te mjestimičnom kišom češćom u gorju, a pljuskovi s grmljavinom mogući su i duž obale. Bura će zapuhati potkraj dana i postupno jačati osobito pod Velebitom.
U središnjim predjelima s promjenjivom naoblakom i sunčanim razdobljima valja i sutra računati na lokalno malo kiše. Pritom je moguć i poneki izraženiji pljusak sredinom dana. Vjetar slab ili umjeren sjeverni i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura oko 19, najviša dnevna oko 30.
Na istoku većinom suho i djelomice sunčano. S lokalno jačim razvojem oblaka poneki pljusak sredinom dana moguć je uglavnom na zapadu. Vjetar slab do umjeren sjeverozapadni, a najviša temperatura oko 30 stupnjeva".
"Djelomice sunčani dani na kopnu neće biti posve stabilni, past će bar još malo kiše ili poneki pljusak s grmljavinom, osobito u noći s utorka na srijedu, najprije na sjeverozapadu pa prema istoku i jugu, a zatim od četvrtka uglavnom suho. S umjerenim vjetrom sa sjevera će stići još malo svježiji zrak.
Na moru vruće, u utorak nakratko i za žuto upozorenje na toplinski val. Zatim od četvrtka i vjetrovitije, ponegdje s jakom burom i sjeverozapadnjakom. Bit će barem djelomice sunčano, ali ne i posve stabilno", prognozirao je Izidor Pelajić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
