Na Sljemenu palo čak 25 centimetara, sniježilo i u Zagorju
Kako je i najavljeno, u noći na nedjelju stigla je nagla promjena vremena, piše Večernji.
Bio je najavljivan tek kao opcija, no u Zagrebu i dijelovima Zagorja je uistinu, iako neznatno, pao i snijeg koji je zabijelio krovove, kao parkirane automobile. Ujutro je, također, izmjeren tek jedan stupanj.
Jutros u 7 sati na postajama DHMZ-a izmjerene su različite visine snijega, a na RC Puntijarki palo je čak 25 centimetara bijelog prekrivača. Nadalje, u Delnicama je jutros izmjereno 10 centimetara, u Ogulinu šest centimetara, u Karlovcu pet, u Gospiću četiri... "Promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima, češćim na Jadranu. Ponegdje kiša, većinom na Jadranu i lokalni pljuskovi s grmljavinom, osobito u Dalmaciji. U Gorskom kotaru i Lici te ponegdje u nizinama unutrašnjosti mjestimice susnježica i snijeg, uglavnom još tijekom prijepodneva", glasi prognoza za ostatak dana. Vjetar većinom slab, ponegdje umjeren jugozapadni. Na Jadranu slab i umjeren jugozapadnjak i sjeverozapadnjak, u prvom dijelu dana na sjeveru bura, lokalno na udare jaka i olujna, a na jugu jugo. Najviša dnevna temperatura između 8 i 13, na Jadranu 14 i 18 °C.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
