HPD Belecgrad nagrađen za najbolji rad s mladima u 2021. godini
Zajednički je trud nagrađen nagradom Hrvatskog planinarskog saveza
Na samom završetku 2021. završen je i projekt Po dragom kraju, kojeg je HPD Belecgrad provodio potporom putem natječaja Krapinsko - zagorske županije za su/financiranje programa i projekata udruga u području prevencije zdravlja, skrbi o mladima i ranjivim skupinama te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva.
S ciljem uključivanja mladih u planinarske aktivnosti, razvijanja socijalnih vještina nakon društvene distance uzrokovane pandemijom i brige za zdrav način života kroz interaktivne radionice, organizirane pohode i predavanja te stvaranje svijesti o važnosti zdravog načina života, projekt je započeo u svibnju prijavom polaznika osnovnoškolske dobi s područja županije. U program projekta uključilo se 23 djece s područja županije, koja su kroz 5 tematskih radionica, terensku nastavu i pohode na vrhove na području županije uspješno završili program projekta pod voditeljstvom Ivane Sambolić, budnim okom tajnice HPD-a Belecgrad Verice Havoić i uz zanimljiva predavanja i aktivnosti volontera.
Na samom kraju projekta najhrabriji mladi 12. prosinca uspeli na vrh Ivanščice čime su projektne aktivnosti završene, a na kraju zajednički trud nagrađen godišnjom nagradom Hrvatskog planinarskog saveza koju je Izvršni odbor HPS-a dodijelio HPD-u Belecgrad u kategoriji najbolji rad s mladima u 2021. godini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Sandra Elkasović posjetila mališane iz Dječjeg vrtića Zipkica: 'Mali podsjetnik za sve nas koje su glavne vrline u životu'
Uhićen maloljetnik koji je kod škole prebio vršnjaka, majka pretučenog djeteta: 'Ležao je u lokvi krvi, na tlu mu je drobio lice...'
Preminuo Rudolf “Rudi” Belin – legendarni Dinamov nogometaš i trener
KK ZABOK POZIVA: Podržite naše košarkaše u fantastičnom pobjedničkom nizu
Beroš danas stigao na novi posao: Evo za što će biti zadužen
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
