[FOTOGALERIJA] Najbrojnije do sada: U Zaboku darivano 46 beba i njihovih roditelja
U Zaboku je danas, povodom tradicionalnog darivanja novorođenih u prosincu, održan prijem za 46 beba i njihovih roditelja.
U Zaboku je običaj ovaj veseli događaj održavati dva puta godišnje, prvi puta i svibnju povodom Dana grada, a drugi puta u mjesecu prosincu, stoga je na samom početku istaknuto da je ovo najbrojnije darivanje do sada, obzirom da je darivano čak 46 beba rođenih u drugom dijelu godine u Zaboku.
Darivanje zajednički organiziraju Grad Zabok i Društvo Naša djeca Zabok, koji su ovo darivanje započeli prvi u našoj županiji, još davnih godina, iz čega je nastala ova lijepa tradicija.
-Jako me veseli ovaj događaj, veselimo se svakom novom Zabočanu i Zabočanki, a posebno ovom broju djece, koji je za drugu polovicu godine velik. Lijepo je vidjeti u gradu puno kolica, djece, grade se stanovi, doseljavaju mlade obitelji. Želim vam da prebrodite teškoće s malim bebama što lakše, a jednog će dana osi moći samostalno odlučivati o svojim potrebama, kroz dječju participaciju, da se preko djeljeg foruma mogu izjasniti o svojim pitanjima i potrebama – istaknula je, između ostalog, predsjednica DND -a Sonja Borovčak.
Dok DND Zabok daruje novorođene CD – om Zabočkih mališana na koje su posebno ponosni, Grad Zabok daje svoj dio, u vidu prigodnih poklona i naknada.
Okupljene je pozdravio gradonačelnik Ivan Hanžek. – Veliko je zadovoljstvo i veseli nas da vas ima toliko ovdje, da vidimo toliko predivnih dječjih lica, koja vas neki put izmuče, nekad naljute, ali sve se to s vremenom zaboravi i pamte se samo lijepi trenuci. Grad Zabok trudi se zadovoljiti opće potrebe da za tu najmlađu populaciju osiguramo što bolje uvjete. Imamo preko 26 dječjih igrališta, i to je još uvijek premalo, no vjerujem da će se i u budućnosti graditi nova, da djeca slobodne trenutke provedu vani. No, najveselija vijest je da u proljeće krećemo s izgradnjom područnog vrtića u Špičkovini i na taj način povećamo raspoložive kapacitete za smještaj naših najmlađih – rekao je Hanžek i zahvalio obiteljima s više djece na lijepom primjeru, a obiteljima kojima je ovo prvo dijete poželio je da tako i ne ostane.
VELIKU FOTOGALERIJU S DARIVANJA POGLEDAJTE OVDJE
Prethodni članak
Sljedeći članak
Majka četvero djece osuđena zbog onog što je napravila u Zaboku: 'Kriva sam'
Župan Željko Kolar oglasio se o izvidima DORH - a
Nina Badrić i mala Maša iz Zaboka osvojile Lisinski: 'Mama, ja idem na pozornicu, a ti kak hoćeš!'
Zvijezde im otvaraju vrata uspjeha: Ova 4 znaka rođena su za bogatstvo i život bez financijskih briga
[AFERA SOLARI] Kolar o izvidima DORH-a: 'Saznao sam gledajući vijesti'
Ova mjesta u Zagorju uskoro ostaju bez struje - HEP objavio novi popis i satnicu
Nevjerojatno uskrsno čudo: Jedan horoskopski znak čeka golema sreća i bogatstvo
Novi potres u Hrvatskoj, građani se javljaju: 'Puklo kao eksplozija'
Mladi Hrvati sve više šmrču bijeli prah - legalan je, no Inspektorat je pokrenuo izvide
28. veljače sudbinski je datum za ova 3 znaka: Stiže financijski boom koji briše dugove i brige
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
