Prethodni članak
Sljedeći članak

[FOTO] Veseli prijem: Darivano 35 – ero najmlađih Zabočanki i Zabočana

Svakim se danom povećava broj mladih obitelji koje se doseljavaju ili stvaraju u Zaboku, a time na svu sreću raste i broj novorođene djece, rekao je gradonačelnik Hanžek


Grad Zabok i Društvo Naša djeca Zabok danas su organizirali prijem novorođene djece u gradu Zaboku u proteklih pola godine. U tom je periodu rođeno 35 -ero mališana, a sve ih je pozdravila predsjednica DND – a Zabok Sonja Borovčak.

-Grad Zabok je prvi krenuo s prijemom za novorođene, to je zapravo počast svima koji su se odlučii da naš grad ima što više djece i mladih. U okvru naše akcije Grad - prijatelj djece to je jako značajno, DND je potaknuo te susrete i ja se jako veselim svakom novom malom Zabočanu ili Zabočanki – rekla je Sonja Borovčak.

Mališanima odnosno njihovim roditeljima uručeni su pokloni koji sadržavaju ručnik za bebe, dekicu, ‘slinček’ i CD Zabočkih mališana. Naravno, tu je i novčana potpora, koja iznsoi 1000 kuna za prvo dijete u obitelji, 2000 za drugo te svako sljedeće dijete u obitelji 3000 kuna. - Najbitnije je da su nama djeca zaista važna i da DND zajedno s Gradom Zabokom i uz veliku potporu grdonačelnika čini sve da naš grad bude po mjeri svih građana, a prije svega ovih malih –zaključila je predsjednica DND – a Zabok.

Gradonačelnik Ivan Hanžek pozdravio je okupljene i istaknuo da se svakim danom povećava broj mladih obitelji koje se doseljavaju ili stvaraju u Zaboku, a time na svu sreću raste i broj novorođene djece. – S jedne strane je to veselje, s druge dodatna briga jer treba osigurati socijalnu podlogu za lakši odgoj i odrastanje te djece i olakšati život njihovim roditeljima. Mogu reći da uz Dječji vrtić kojeg tradicionalno imamo u Zaboku, uz relativno novo odjeljenje Dječjeg vrtića u Martinišću, ovih je dana krenuo je natječaj za izgradnju novih dječjih vrtića. Mi idemo s kandidaturom izgradnje dječjeg vrtića i područne škole u Špičkovini. Na taj način mislim da bismo mogli zadovoljiti najveći broj potreba za smještajem djece u vrtiću, kratkoročno i srednjoročno. Dugoročno se nadam da će novi gradonačelnici morati razmišljati o novim vrtićima – zaključio je gradonačelnik Hanžek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program