Film u produkciji ŠUDIGO-a najbolji na međunarodnom filmskom festivalu DUFF
Na ovogodišnjem Dubrovnik Film Festivalu u slobodnoj kategoriji nagradu za najbolji film dobila je Magdalena Janđel za eksperimentalni film "Međuljudski šum" u produkciji Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok
Od 18. do 21. listopada 2018. godine održan je DUff - Dubrovački međunarodni filmski festival, koji je okupio djecu i mlade iz mediteranskih zemalja.
Natjecanje se odvijalo u dvije dobne skupine / do 15 godina i 16 do 20 godina /, a nagrade su dodjeljivane u kategorijama animiranog, igranog, dokumentarnog i slobodnog žanra, uz apsolutni Grand prix festivala i dvije nagrade publike – za najbolji film uopće i najbolji animirani film prema izboru djece. U službenu projekciju filmova uvrštena su dva filma iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću zabok: Lucije Strugar „ Ritual ispijanja kave“ i Magdalene Janđel „Međuljudski šum".
Na ovogodišnjem Dubrovnik Film Festivalu u slobodnoj kategoriji nagradu za najbolji film dobila je Magdalena Janđel za eksperimentalni film "Međuljudski šum" u produkciji Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Magdalena je prošlogodišnja maturantica ŠUDIGA koja je pod mentorstvom nastavnice stručnih predmeta Tamare Bilankov realizirala film koji govori o emotivnoj složenosti ljudske komunikacije. Tijekom svog školovanja za medijskog tehničara Magdalena je osvojila niz nagrada te priznanja na raznim stručnim i umjetničkim natjecanjima što joj je otvorilo put prepun mogućnosti u nastavku karijere. Želimo joj puno sreće u daljnjim izazovima. U Dubrovniku na festivalu se zadnjih šest godina susreću mladi iz različitih zemalja, sredina, drukčijeg socijalnog statusa i načina života, koji kroz film kao medij progovaraju o okruženju u kojem žive, svojim problemima i dvojbama.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Nathalia. Policija moli pomoć, od jučer joj se gubi svaki trag
Dom zdravlja KZŽ zaposlio pet novih liječnika: Evo tko radi u kojoj ordinaciji
[FOTO] UŽAS: Ovo su detalji sinoćnje nesreće u Zlataru
PROMETNA NESREĆA: Policija se službenim vozilom zabila u auto
Nakon 25 godina gasi se legendarna hrvatska tiskovina, sutra izlazi posljednji broj
TEŠKA NESREĆA: Vozač kombija sletio s ceste i poginuo
Drama sa sretnim završetkom: Gotovo 100 ljudi tražilo muškarca, pronađen je živ
Vlasnik kuće na koju je bačena bomba: 'Na terasi je 200 gelera, djeca su bila u kući'
Zagorec učinio važan potez: Policija poziva građane da slijede primjer
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
