Đurmanečki planinari na Biokovu
Planinarsko društvo “Husni” iz Đurmanca u svibnju je na dva dana organiziralo zahtjevno planinarenje na Biokovo. Planinari su “naoružani” strpljenjem, dobrom fizičkom formom i opremom krenuli u dvije grupe. Jedna je grupa, od 19 planinara prvi dan išla rutom Milići -Sveti Jure – Vošac, nakon čega su prespavali u domu Toni Rosso, dok su drugi dan išli rutom Vidikovac – Štrbina – Skywalk - Mali vrh - Tučepi/Sridasela. Druga grupa, od 27 članova Društva planinarila je rutom Makarska – Vošac – Skywalk, a potom se kombijem prevezla do Makarske i prespavali su u mobilnim kućicama u Podgori. Dojmovi planinara su kako je Biokovo najsurovitija, ali i najljepša planina u Hrvatskoj. Polazišna točka jednoj grupi bila je u selu Milići na nekih 400 metara nadmorske visine, a najviša točka bila je vrh Sv. Jure na 1762 metra, koji je drugi najviši vrh u Hrvatskoj. Ivona Grilec iz PD “Husni” rekla nam je kako planini možemo dodati još puno epiteta.
- Biokovo je najveća, najduža, fenomenalna, posebna, opasna, naporna, teška planina.... To je iznimno zahtjevan i naporan uspon, koji zahtjeva dobru kondicijsku snagu, a uz to na sebi smo imali i ruksake težine od 13 do 15 kilograma. Uživali smo i u pogledu sa Skywalk-a koji je doista nezaboravan – istaknula je Ivona te dodala kako je silazak brutalan, a staza srednje teška.
- Izgleda kao da nema kraja, ali uspjeli smo sve savladati, spustiti se i otići do plaže, kako bi uživali u tirkiznom moru s pogledom na vrh Vošac i divili se toj netaknutoj, surovo j i predivnoj planini – zaključila je Grilec.
Dodajmo kako je planinarima vodič bio Dario Herak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
OPREZ! Povlače se jaja zbog salmonele - proizvedena su u Zagorju
NESREĆA U ZAGORJU: Sudarila se četiri vozila, dvije osobe prevezene u OB Zabok
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Otkriveno oko 60 tona opasnog otpada na sjeveru RH: Ploče s azbestom dovozio iz Slovenije
Vakula otkrio kakve su šanse za bijeli Božić u Hrvatskoj
[FOTO] Večer Zabočana: Proglašeni najbolji zabočki sportaši i sportašice
Od 1. siječnja banke nude pakete besplatnih usluga: Evo što to znači i kako do računa
Poduzetnica iz našeg kraja optužena za prijevaru u poslovanju, šteta iznosi nekoliko tisuća eura
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
