S polica se povlači jedna od najpopularnijih čokolada. Može biti vrlo opasna za neke ljude
Iz prodaje se povlači vrsta čokolade Ritter Sport, objavio je Državni inspektorat (DIRH), budući da sadrži jedan alergen, tako da može biti vrlo opasna za one ljude koji su vrlo osjetljivi na taj alergen.
Naime, povlači se proizvod Ritter Sport čokoladne kocke sob 83 grama, oznake EAN 4000417901200 / MAN: 2501364 jer na deklaraciji nije naveden lješnjak kao alergen.
Proizvod tako može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na isti dok ga osobe koje nisu alergične mogu i dalje upotrebljavati bez ograničenja, javlja N1info.
“Proizvod nije u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane i Uredbom (EZ) br. 1169/2011 Europskog parlamenta i Vijeća od 25. listopada 2011. o pružanju informacija o hrani potrošačima, kojom se izmjenjuju i dopunjuju Uredbe (EC) br. 1924/2006 i (EC) br. 1925/2006 Europskog parlamenta i Vijeća Direktive 2000/13 / EZ Europskog parlamenta i Vijeća, Direktive Komisije 2002/67 / EZ i Direktive Komisije 2002/67 / EZ 2008/5 / EZ i Uredbe Komisije (EZ) br. 608/2004”, navodi DIRH.
Proizvođač proizvoda je Alfred Ritter GmbH & Co. KG, Waldenbuch, Njemačka, a maloprodaja Müller trgovina Zagreb d.o.o., Zagreb.
Obavijest se odnosi isključivo na proizvod s gore navedenim podacima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
Zamjenica Petek potpisala važan ugovor: Uskoro kreće obnova sportskog igrališta OŠ Đurmanec
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stižu velike promjene za sve vozače u Hrvatskoj: Nova pravila mijenjaju sustav vozačkih dozvola!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
