Detaljna tjedna prognoza za Zagorje: Božarov najavio što nas sve čeka do idućeg ponedjeljka
Proteklih desetak dana sve češće imamo pojavu magle i niskih oblaka koji u našim nizinskim područjima značajno smanjuju količinu sunca i dnevne topline što će se događati i u nekim danima ovog tjedna. Načelno je prognoza ipak većinom povoljna jer bi oborine i dalje uglavnom izostale. Opširniju prognozu donosimo u nastavku.
Sredinom srijede i poslijepodne postoji šansa za kraća sunčana razdoblja, osobito u brežuljkastom području županije. O pojavi sunca će ovisiti i dnevna temperatura pa bi mogla biti između 4 u najtmurnijim nizinama i 8 Celzijevih stupnjeva u sunčanijem gorju.
I četvrtak nastavlja s uglavnom mirnim i pitomim vremenskim prilikama. Moguća je magla i niska naoblaka koja se mjestimice može zadržavati i veći dio dana, ali poslijepodne ima šanse i za malo sunca. Temperatura zraka bez veće promjene tako da bi dnevni maksimalac trebao biti između 5 i 9 Celzijevih stupnjeva.
Vrijeme će i do kraja tjedna biti uglavnom suho, jedina je nepoznanica hoćemo li i koliko vidjeti sunca. Ovo su situacije kad je u višem gorju i na Jadranu lijepo, sunčano i toplo vrijeme, a u nizinama unutrašnjosti ponekad danima traje taj sloj magle i niskih oblaka. Temperatura zraka ostat će slična, ali ako se probije magleno oblačni sloj onda će i malo zatopliti.
Tek tamo početkom sljedećeg tjedna postoji mogućnost za malo kiše, još je nejasno koliko i gdje. Moglo bi lagano zajužiti od nedjelje pa sljedeći tjedan djeluje malo vjetrovitije i toplije, a to će vjerojatno smanjiti količinu magle.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
NESREĆA: Vlak na pružnom prijelazu naletio na auto, policijski očevid u tijeku
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
