Dan darovite djece, Kolar: 'Svako ulaganje u djecu će se vratiti tri puta, a u darovitu djecu i deset puta'
U Krapinsko-zagorskoj županiji, darovitost se ne samo prepoznaje, već njeguje i podržava gotovo na svakom koraku. Besplatne radionice, razni tematski programi, stipendije koje posebno njeguju izvrsnost, posebna predavanja za roditelje i odgojno-obrazovne djelatnike, sve su to koraci prema boljem sutra za našu djecu i čitavu Krapinsko-zagorsku županiju.
Svako ulaganje u djecu će se vratiti tri puta, a u darovitu djecu i deset puta. U 2024. godini ćemo za podršku darovitoj djeci i mladima izdvojiti više od 185.000 eura, no od ovih financijskih sredstava još je značajniji rad djelatnika u našim odgojno-obrazovnim ustanovama. Svima njima zahvaljujem na svom entuzijazmu, velim trudu i odricanju u radu s djecom, a svim darovitim učenicima čestitam njihov dan i želim im da nastave sa svojim sjajnim putem, poručio je uz Dan darovitih učenika župan Željko Kolar.
Ističemo da Krapinsko-zagorska županija i Radna skupina „Futura“, uz Dan darovitih i u sklopu Mjeseca darovitosti organiziraju čitav niz radionica za potencijalno darovite, darovite, talentirane i motivirane učenike, kao i predavanja za roditelje i odgojno obrazovne djelatnike. Više o tome možete pronaći ovdje.
Europski dan talentiranih i darovitih po prvi je puta obilježen 2011. godine, u Hrvatskoj 2013. godine, a u Krapinsko-zagorskoj županiji 2014. godine.
Radna skupina Futura će i ove godine, kao jednu od svojih aktivnosti iz programa rada s darovitim učenicima, provoditi identifikaciju potencijalno darovitih učenika 3. razreda (područje neverbalne sposobnosti) u osnovnim školama koje nemaju zaposlenog psihologa, a koje imaju izrađen program rada s darovitim učenicima. Krapinsko-zagorska županija osigurava sredstva za realizaciju testiranja koje će se obaviti u suradnji s Društvom psihologa KZŽ, uz dodatnu mogućnost individualnih testiranja prema potrebi škola.
Uz provođenje aktivnosti radne skupine za podršku darovitoj djeci „Futura“, osposobljavanje stručnog kadra za rad s darovitima i podršku putem mrežne platforme, bliži se osnutak Centra izvrsnosti Krapinsko-zagorske županije, kao mjesta identifikacije, podrške i kontinuiranog rada s darovitom djecom i mladima, koji će biti glavni nositelj skrbi za darovite i kontinuirano pružati stručno – edukativnu podršku odgojno – obrazovnim djelatnicima, usluge identifikacije, organizirati specifične aktivnosti za učenike, pružati savjetodavnu podršku učiteljima i psihološku potporu roditeljima i učenicima s naglaskom na cjeloviti psihološki razvoj darovitog pojedinca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tomašević izvan sebe, drhti mu glas od šoka: 'HDZ laže, ovo je nezapamćeno nasilje'
Zagorka tukla bivšeg muža i prijetila mu smrću: 'Spikala te bum, riješila te bum tog života'
Eksplozija u tvornici: ozlijeđeno petero ljudi, prevezeni u Opću bolnicu
Milanović se oglasio oko Vladine intervencije: 'Ovo je nezakonit i piratski akt'
Ukinuta presuda policajcu za ubojstvo Mihaele Berak!
UŽAS NA CESTI: Preminula jedna osoba u sudaru teretnog vozila i auta
U SBKT ponovno započela primjena postupka akutne hemodijalize!
Perečeh ponovno u Radoboju uz živu glazbu i slatke domaće slastice
Od rekordne 2025. do još boljeg početka 2026. - Zagorje privlači sve više turista
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
