Capak o cjepivu s Oxforda: 'Nismo znali podatak o učinkovitosti kada smo rekli koju količinu želimo'
Danas su objavljeni prvi rezultati cjepiva s Oxforda, istraživanje je pokazalo 70-postotnu učinkovitost
Ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) Krunoslav Capak komentirao je rzultate cjepiva s Oxforda. - To je preozbiljna informacija da bi na brzinu mogli reći da je učinkovito 70 posto. Pričekao bih, još nisu objavili podatke treće faze testiranja.
-Mi smo se priključili svim zemljama EU koje su ušle u zajedničku nabavu, Oxfordsko je prvo ponudilo ugovor. EU raspoređuje cjepivo prema broju stanovnika. To je bio prvi ugovor koji je ponuđen, ti ugovori imaju rokove, mi smo tražili najviše tog cjepiva. Mi ćemo dobiti 2,7 milijun doza tog cjepiva tijekom sedam mjeseci - kazao je Capak.
Još nitko ne zna kada će početi distribucija cjepiva, čeka se objava treće faze istraživanja, dodao je. Kad se cjepivo naručivalo nije bilo podataka o učinkovitosti, rekao je šef HZJZ-a. - Nismo znali podatak o učinkovitosti kada smo rekli koju količinu želimo - kazao je, piše N1.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Uhićenje u Klanjcu: Policija privela jednu osobu. Doznaju se datalji
Detalji nesreće u Zagorju: Vozač zadobio teške tjelesne ozljede. Ozlijeđen je i putnik
Frizerka Nikolina Levak u Krapinu donijela dvije brončane medalje s Državnog prvenstva frizera!
Moniki i Marku je u samo 24 sata umrla kći od 8 mjeseci: ‘Da su nam barem rekli da postoji cjepivo‘
Drama u Zagorju: Auto planuo tijekom vožnje. Odmah stigli vatrogasci i policija
Banka poslala korisnicima važnu obavijest
VAŽNO: Porezna počela slati obavijesti građanima
HEP: Sutra bez struje pet naselja u Zagorju
Kolar na panelu o korištenju europskih fondova: “Za daljnji iskorak nužna je fiskalna decentralizacija”
Medicinska škola Varaždin bila je domaćin izlučnog natjecanja WorldSkillsa iz zdravstvene njege
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
