Božinovićev zamjenik: 'Nemojte se zadržavati u šoping centrima, desetak minuta odeš nešto kupiti i van, brzo'
Damir Trut, zamjenik šefa Nacionalnog stožera Davora Božinovića komentirao je nove mjere i stanje u šoping centima
Damir Trut, zamjenik šefa Nacionalnog stožera Davora Božinovića, gostovao je u emisiji Dobro jutro, Hrvatska na HTV-u. Na početku je potvrdio kako sada i hrvatskim državljanima treba negativan PCR test za ulazak u Hrvatsku star najviše dva dana.
Komentirao je i nove mjere. - Moje i objektivno i subjektivno mišljenje da je stanje dobro, uredno što se tiče pridržavanja mjera naših građana. Velika većina našeg stanovništva se pridržava mjera - rekao je Trut. Kazao je kako se išlo i prema tvrtkama da organiziraju svoj način rada, među ostalim i zato da bi se izbjegle gužve u javnom prijevozu.
Komentirao je i gužve u šoping centrima na Crni petak, prije svega na hodnicima šoping centara. - U petak još ova odluka nije vrijedila, vrijedile su neki drugi okviri. Od subote su postrojbe civilne zaštite po šoping centrima, dali smo prioritetni nalog da se obiđu šoping centri, da se s operaterima šoping centara i dućana razgovara, da se naprave procedure i protokoli, da se obilježi sve. Sad možete vidjeti i da ispred ulaza u šoping centar stoji zaštitar koji broji ulaske i izlaske i na neki način organizira da ne bude previše ljudi. Ja sam jučer i prekjučer obišao nekoliko šoping centara i uvjerio se na svoje oči da nema gužve, to je dobro. Svima poruka da izbjegavaju sve ono što ne moraju raditi, sve ono gdje ne moraju ići, da se nekako drže svoje kuće i svoje obitelji jer je to najsigurniji dio. Ako idu, neka biraju vrijeme kad nije gužva - rekao je Trut.
Komentirao je i ventilacije u šoping centrima. - Neki su i promijenili način ventilacije, oni imaju mogućnost da vuku zrak van, isto tako mogu upuhivati čisti zrak unutra, postoje te mogućnosti. Ako u te prostore morate ići, nemojte se zadržavati dugo vremena, desetak minuta odeš nešto kupiti i van, brzo - kaže Trut.
Ponovio je da u crkvama bez obzira na veličinu može biti najviše 25 ljudi. - To je unutar crkve. Ako su vani, to se ne računa kao prostor crkve - rekao je. Na pitanje jesu li počele inspekcije u crkvama jer su počele zornice, odgovorio je. - Ne, ne baš inspekcije... Radio se obilazak da spoznamo kakvo je stanje, također se poštuju mjere, a je li 24 ili 26 ljudi, neće se baš gledati u jednog ili dva ili nekoga kažnjavati – kazao je, prenosi N1.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
Tragično preminuo kadet David: 'Pozlilo mu na obuci'
[VIDEO I FOTO] Novi dječji vrtić u Krapini uskoro počinje s radom
Na molbu učenika Gospodarske škole Grad Varaždin postavio svjetiljke na pješački prijelaz
Župan Međimurske županije Matija Posavec u Zagrebu preuzeo ugovor o sufinanciranju obnove interijera sportske dvorane Graditeljske škole Čakovec
Država sprema novost za umirovljenike: 'Premijer Plenković se složio'
[FOTO] Šetnja šumom u Zagorju pretvorila se u uzbunu: Građanin pronašao nešto opasno
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
