Božinović na HRT-u rekao kada se može očekivati ublažavanje mjera
Ministar unutarnjih poslova i načelnik Nacionalnog stožera civilne zaštite Republike Hrvatske Davor Božinović gostovao je u Dnevniku HRT-a
foto: arhiva
Ministar unutarnjih poslova i načelnik Nacionalnog stožera civilne zaštite Republike Hrvatske Davor Božinović gostovao je u Dnevniku HRT-a, a govorio je i kada možemo očekivati ublažavanje mjera. Najavio je da će se s ublažavanjem mjera početi nakon pada novooboljelih 5 do 7 dana za redom.
- S obzirom na to da se radi o novoj bolesti teško je govoriti o parametrima. Ono što znanost govori jeste da s popuštanjima mjera možemo krenuti nakon pada novooboljelih 5 do 7 dana za redom. Međutim, o tome svaki dan razgovaramo, nije tu u pitanju arbitrarna odluka niti Vlade niti Stožera. Ako svi tome damo svoj doprinos, odnosno ako se budemo ponašali onako kako je određeno epidemiološkim mjerama onda ćemo i prije doći u poziciju da se neke mjere počnu popuštati, rekao je Božinović, prenosi HRT.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Veliki Supermjesec ove srijede: Evo što vas čeka po horoskopu
Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
BRAVO: Posadili 25 novih stabala
Opet puno nesreća u Zagorju za vikend. Jedan biciklist teško ozlijeđen
U subotu u Repovcu završava ovogodišnje izdanje Zagorske trkačke lige
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
