Angeljeki pozivaju: Uključite se u zagorsku blagdansku škrinjicu
Možete sudjelovati stihom, pjesmom, razgovorom, crtežom, videom...
Udruga za promicanje aktivizma djece i mladeži i međugeneracijsko povezivanje – Angeljeki, djeluje od 2000. godine s ciljem osmišljavanja i realizacije kulturnih i javnih sadržaja za djecu i mlade, te njihovih obitelji, koji žive i rade u desetak sela u srcu Zagorja. Betlehem Orehovički je zaseban i specifičan projekt kojeg Udruga Angeljeki provodio od 2001. godine. Počelo je s tiskanjem lista udruge – almanaha “Angeljek”, nastavilo se sa scenskim prikazom živih jaslica. Kasnije, 2008. godine počela se organizirati i županijska izložba jaslica i angeljeka.
Približava nam se čarobno, uzbudljivo i radosno vrijeme Adventa i Božića. Zagorje je, poput velikog srca, uvijek znalo prepoznati, živjeti i dijeliti blagost, toplinu i plemenitost u svojim brojnim običajima i tradiciji.
-Skrovito i ponizno nastajale su pjesme, rukotvorine i običaji koji se danas nalaze u ozbiljnoj opasnosti nestajanja. Zato svima, velikim i malim ljudima dobre volje, upućujemo ovaj poziv da svatko priloži i ubaci nešto svojega i našega u zajedničku zagorsku blagdansku škrinjicu. To može biti stih, pjesma, priča, razgovor, crtež, slika, zvuk, glazba, video, film… Za sve koji će se odazvati vrijedi pravilo da slanjem svojeg uratka pristaju i na njegovo javno objavljivanje i dijeljenje. Unaprijed vam zahvaljujemo za sve što ćete ovih predblagdanskih i blagdanskih dana sačuvati i podijeliti s drugim ljudima dobre volje te poslati na adresu: [email protected] – pozivaju Angeljeki.
Za sve informacije možete se obratiti Zdenku Kobeščaku ravnatelju OŠ Brestovec Orehovečki i predsjedniku Udruge na 099/ 200 10 01.
Sve informacije vezano uz ovaj projekt ali i sva ostala događanja i aktivnosti biti će objavljena na novoj osvježenoj stranici angeljeka: https://angeljeki.hr/o-nama-2/
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Jac Promotion osvojio 9. Malonogometni turnir 3vs3 u Gornjoj Šemnici
Grad darivao Županiji zemljište za školu, počeli graditi i otkrili ilegalno zatrpani otpad
Stiže genovska ciklona: Ovi će dijelovi Hrvatske prvi biti na udaru
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
