[5. KOLO III. HNL-SREDIŠTE] Druga domaća pobjeda Zagorca

Nakon Španskog u Podgori su pale i Ponikve i to rezultatom 2:0. Zagorec je većim dijelom utakmice bio bolji protivnik i njegova pobjeda je sasvim zaslužena. Od samog početka domaći su oštro krenuli prema vratima gostujućeg vratara, a prvu veliku šansu propustio je Hoić u 18. minuti, nakon što ga je odlično poslužio Smrekar. U 28. minuti Kluk je trebao samo prebaciti gostujućeg vratara, no nije to učinio i velika šansa je propala zbog okljevanja.

No, u 36. minuti Kluk je namijestio nišanske sprave i prekrasnim pogotkom u druge rašlje doveo je domaće u vodstvo od 1:0. Do kraja prvog dijela probudili su se gosti i kreirali su dvije dobre kontre, no u dva se navrata istaknuo domaći vratar Vinceljak. Trenutak odluke dogodio se u 50. minuti. Hoić je s desne strane odlično centrirao za Smrekara, koji preciznim udarcem postavlja konačnih 2:0. Do kraja utakmice Zagorec je ruitnski sačuvao vodstvo i sada pun samopuzdanja putuje na zagorski derbi ove nedjelje u Mače.