[OBILJEŽILI DAN DRŽAVNOSTI] Sportski turniri i druženje u Tuhlju
U Općini Tuhelj svečano je obilježen Dan državnosti.Program je započeo budnicom u 7 sati, nastupom puhačkog orkestra ”Mrzlo Polje” te pucnjevima kuburaša ”Gromova Zagorja” i ”Munje”.
Govorom se prisutnima obratio načelnik Mladen Hercigonja. - Poštujte i volite svoju domovinu svaki dan. Poštenim radom, radom za opće dobro, međusobnim pomaganjem i uvažavanjem drugih i drugačijih - istaknuo je Hercigonja.
Program je nastavljen misom u Župnoj crkvi Uznesenja BDM koju je predvodio vlč. Dragutin Šengula, polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod spomenika braniteljima na Novom groblju u Tuhlju, te pokaznom vježbom DVD-a Tuhelj.
U popodnevnim satima održan je tradicionalni sportski turnir tuheljskih udruga u 3 discipline: mali nogomet, potezanje užeta i belot. Svake godine jedna od tuheljskih udruga organizator je tradicionalnih sportskih igara udruga, a ove godine turnir je organizirala kuburaška udruga ''Gromovi Zagorja''. Najboljima u belotu i potezanju konopa pokazala se lovačka udruga Srndač Tuhelj. U nogometu pobjedu je odnijelo Športsko društvo Tuhelj, drugo mjesto osvojile su Terme Tuhelj, a treće Kuburaška udruga Gromovi Zagorja.
Druženje je nastavljeno uz grah i dobru kapljicu u prostorima DVD-a Tuhelj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Odličan trik: Dodajte kap ove tekućine u teglu i cvijeće će bujati kao ludo
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
Općinsko vijeće Konjščine: Usvojena je odluka o nagrađivanju za učenike osnovnih i srednjih škola, a predstavljeni su i brojni projekti koji su u tijeku
Zagorski učinak tri pobjede, dva poraza i jedan remi
Zagorcu pobjedu, Gaju remi, Vrapče se vratilo na vrh
Zagorski derbi nakon pet setova za Toplice 3
Pobjede vodeće četvorke
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
