U Stubičkim Toplicama se nakon potresa otvorila velika rupa, kontaktirani geolozi
Rupa je promjera tri metra, a dubine četiri metra
U parku pored Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju, točnije u parkovskom perivoju bolnice, poslije velikog potresa koji je prije tjedan dana pogodio Zagreb te njegovu okolicu, u zemlji se otvorila rupa.
Kontaktirali smo načelnika općine Stubičke Toplice Josipa Beljaka da nam kaže nešto više o toj pojavi.
– Tri metra je promjer otvora same rupe, a dubine je četiri metra, a to su u subotu izmjerili članovi HGSS-a. Snimili smo samu rupu dronom budući da moramo pratiti njezino eventualno širenje, kontaktirali smo geologe koji su rekli svoje mišljenje i provode se istražne radnje. Ravnatelj Specijalne bolnice za medicinsku rehabiltaciju Stubičke Toplice Davor Gredičak u čijem je vlasništvu zemljište gdje se otvorila rupa kontaktirao je Rudarsko-geološko-naftni fakultet iz kojeg su rekli da će izaći na teren po prestanku situacije s koronavirusom – rekao je Beljak za zagorje.com dodajući kako su ogradili teren trakama i željeznom ogradom da onemoguće pristup rupi.
- Kontaktirali smo direktora Zagorskog vodovoda Maria Mihovilića budući da nešto slično znaju uzrokovati vodovodne cijevi kad puknu, no međutim on je potvrdio da tu vodova nema. Također smo ispitali cjevovod kanalizacije koja je neoštećena te tu nema mogućnosti da bi ta oborinska voda koja ide kroz te cjevovode uzrokovala takvu pojavu. Najvjerojatniji uzrok su visoke podzemne vode, no sa sigurnošću to ne možemo tvrditi dok god stručnjaci ne dođu. Laički da je uzrok vruća voda, ujutro bi pri niskoj temperature išla para, budući da pare nema, a i voda je hladna. Voda u rupi je u razini obližnjeg potoka i mi mislimo da su to plitke podzemne vode pa da se uslijed potresa taj plitki sloj urušio – objasnio je Beljak za zagorje.com.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Novo poskupljenje: Uskoro opet rastu cijene cigareta i duhana
Zagorec kupio auto u inozemstvu, a potom uslijedio šok: Policija pokrenula istragu
Gripa se širi sve brže, više od 14.000 oboljelih, evo gdje ih je najviše: 'Stariji, cijepite se!'
PROMETNA NESREĆA: Vozilo se prevrnulo na brzoj cesti, jedna osoba prevezena u bolnicu
Uhićena banda koja je krala aute i prevozila ih u BiH i Srbiju! USKOK opisao kako su operirali
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
