Zrinka Ljutić je ovo napravila prvi puta u karijeri! Shiffrin sustigla Vonn

Bravo za Zrinku

U Kranjskoj Gori danas je vožen još jedan veleslalom za Svjetski kup skijašica, u kojem je novu sjajnu stranicu svoje mlade skijaške karijere ispisala Zrinka Ljutić. Osamnaestogodišnjakinja je nakon uspjeha u slalomu, na koje nas je već naviknula, danas po prvi puta osovjila bodove i u veleslalomu.

Sa visokim startnom brojem 46, Zrinka je uspjela izboriti drugu vožnju, zauzevši 23. mjesto. U drugoj vožnji je još i popravila plasman i na kraju osvojila 19. mjesto.

Pobijedila je fenomenalna Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je time koš jednom ispisala povijest, ostvarivši 82. pobjedu u karijeri, čime se izjednačila sa sunarodnjakinjom Lindsey Vonn na vrhu liste svih vremena skijašica, kako se nalazi u fantastičnoj formi, sasvim je realno očekivati da ove sezone dohvati i Ingemara Stenmarka, koji ima 86 pobjeda.

Slijedeća utrka je već u utorak, noćni slalom u Flachauu.