Zasluženo slavlje Zaboka u drami protiv Dinama

Zabok je preko raspoloženih Perovića i Buljevića vrlo brzo došao do vodstva od 7:0. Gosti su se brzo oporavili od početnog šoka i mic po mic se počeli približavati, da bi Markota dalekometnom tricom u 8. minuti stvari vratio na početak. Četvrtina je završila rezultatom 17:15, uz 8 koševa Perovića i 7 Buljevića za domaće.

Na ulasku u drugu četvrtinu gosti prvi puta vode poslije trice Majića (17:18). Ostatak četvrtine prošao je u potpuno ravnopravnoj igri uz povremene bljeskove Lukačića i Buljevića na jednoj strani, te Novačića i Garafolića na strani gostiju. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 34:33, uz 11 koševa Buljevića i 10 koševa Perovića uz 8 skokova na strani Zaboka, dok je kod Dinama najefikasniji bio Ivan Novačić s 10 koševa.

Domaći su treću četvrtinu otvorili serijom od 8:0 i u 22. minuti došli nadomak dvoznamenkastog vodstva (42:33). Dublje poniranje Dinama serijom od 7 koševa spriječio je Garafolić, Zabok je vrlo brzo izašao iz bonusa, ubrzo mu se pridružio i Novačić pa je u 25. minuti na semaforu stajalo 48:46 što je domaćeg stratega Kujundžića natjeralo da pozove minutu odmora. Zabočani su razbudili, prvo je tricu postigao Buljević, potom je nekoliko dobrih akcija imao Garrett, da bi odlični Perović pogodio za 57:49, na samom kraju treće četvrtine.

Velik problem za momčad Zaboka bila je četvrta osobna pogreška Perović već u 32. minuti, pa ga je trener Kujundžić morao izvaditi iz igre. U njegovoj odsutnosti odgovornost je uzeo Garrett koji je držao Zabok u laganoj prednosti. U 35. minuti Tomas je prvo pogodio dva slobodna bacanja, a potom ukrao loptu i zakucao za 71:62. No Zabok je tada stao, a gosti su odgovorili serijom od 7:0 (71:69) i Kujundžić je prisiljen u igru vratiti Perovića. Samo minutu i 23 sekunde prije kraja gosti dolaze u vodstvo 73:74, nakon trice Garafolića. Buljević s linije slobodnih bacanja vraća Zabok u vodstvo (75:74), da bi Garafolić novom tricom 47 sekundi prije kraja doveo goste u novo vodstvo (75:77). U idućem napadu na isti mu način uzvraća Perović (80:77). Dinamo je loše završio idući napad, Zabok osvaja loptu, a Garrett s linije slobodnih bacanja postavlja konačnih 82:77 za teško, ali zasluženo slavlje Zaboka.

Sjajni Marko Perović utakmicu je završio 22 koša i 15 skokova uz valorizaciju 33. Lukša Buljević pridružio je 19 uz 6 skokova, a Jarvis Garrett koji je proradio u drugom poluvremenu zaustavio se na 18 koševa i 3 asistencije. Kod gostiju Hrvoje Garafolić upisao je 19, a Ivan Novačić 18 koševa, dok su se Markota i Vučić zaustavili na po 12 koševa.

Sjajnu atmosferu stvorili su gostujući Bad blue boysi, a na samom kraju probudili su se i domaći navijači.

ZABOK – DINAMO ZAGREB 82:77 (17:15, 17:18, 23:16, 25:28)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 500, SUCI: Gracin, Terlević i Šverko.

ZABOK: Martinko, Kučan 4 (4-4), Tomić, Buljević 19 (5-5), Lukačić 5, Črnjević 6 (4-6), Stipaničev 2, Tomas 6 (2-2), Perović 22 (1-1), Prskalo, Antonić, Garrett 18 (6-7). TRENER: Domagoj Kujundžić

DINAMO ZAGREB: Cvitanović 1 (1-2), Garafolić 19 (6-7), Anzulović, Vručinić 4, Klepo, Majić 3, Novačić 18 (2-2), Vučić 12 (3-4), Ušić 6 (0-4), Dugandžić 2, Markota 12 (2-2). TRENER: Mario Štirjan