Zasluženo slavlje Stubice u odličnom zagorskom derbiju

Pogledajte slavlje nogometaša Stubice nakon pobjede protiv Mladosti

Stubica je sasvim zasluženo stiglo do tri boda u zagorskom derbiju protiv Mladosti koji se odigrao  u sklopu 13. kola IV. NL-središte Zagreb. Utakmica je završila rezultatom u korist domaće momčadi, koja je znatno bolje ušla u utakmicu. Domaće je već u 11. minuti eurogolom u vodstvo doveo Marko Strabić, koji je od prve ubačaj s lijeve strane vanjskim dijelom noge ubacio u mrežu nemoćnog Zorana Mihovilića. Na 2:0 je u 19. minuti glavom povisio Ivan Čekolj, poslije odličnog ubacaja Maria Landripeta s desne strane. U 21. minuti već je 3:0. Koletića ruši Šoštar, a sigurni realizator jedanaesterca je Matija Drempetić. Tračak nade gostima donio je Goran Dleska u 33. minuti iz slobodnog udarca pogotom za 3:1, a isti je igrač u 50. minuti postavio konačnih 3:2, nakon pogreške Nikole Leškovića. Do kraja bilježimo dva opasna udarca Dleske s jedne strane, a u tri se je navrata odličnim obranama istaknuo Mihovilić nakon pokušaja Strabića, Drempetića i Sedaka.

Ovom pobjedom Stubica se probila na šesto mjesto, dok Mladost sa četvrte pala na petu poziciju, ali ima i i utakmicu manje.

Veliki posao u ovom kolu napravio je Tondach koji je sa čak 6:1 slavi protiv Slunja uz hat-trick Pasaričeka, te dva pogotka sjajnog veterana Maria Čehulić i jedan Borovčaka. Nakon remija u derbiju kola između Ravnica i Zagreba, u utakmici bez pogotka, vrh je preuzeo Lukavec koji je uvrerljivo slavio protiv Sutle-Laduč.

STUBICA - MLADOST Z 3:2 (3:1)

DONJA STUBICA: igralište Stubice, SUCI: Rožanković, Horvatinović, Lukinić.

STRIJELCI: 1:0 Strabić 11', 2:0 Čekolj 19', 3:0 Drempetić 21' (11m), 3:1 Dlesk 33', 3:2 Dlesk 50'.

STUBICA: Pušec, Grabušić (78' Mat. Landripet), Matuša, Čekolj (63' Maček), Sedak, Koletić, Strabić, Bukal (53' Pirički), Drempetić, Mar. Landripet, Lešković. TRENER: Zlatko Koletić

MLADOST Z: Mihovilić, Kolar, Šoštar (78' Belanović), Deak, Srebačić, Dlesk, Krajačić, Črnjević (46' Kotarski), Imširović, Vedriš, Martinec (83' Poslek). TRENER: Ivan Zubić

Ostali rezultati 13. kola:

TONDACH- Slunj 6:1 (Čehulić 29', 44', Pasariček 51', 59', 75', Borovčak 64'/Turkalj 78')

Ravnice - Zagreb 0:0

Banovac - Croatia Hrastje 0:1 (Hranjec 71')

Sava Strmec - Dinamo OO 1:3 (Zelenika 90'/Ćorić 26', 40', Klišanin 78')

Sutla-Laduč - Lukavec 0:4 (Cimeša 5', 49', 57', Humeljak 38')

Gradići - Moslavina 2:2 (Hajduk 28', Brdek 74'/Cvrtila 33', Cerovečki 82')

Rugvica Sava 1976 - Odra 1:1 (Filipović 26'/Dodić 58')