Zagorski derbi pripao Gaju

3. HNL – središte 23. kolo

Danas je odigrano 8 od 9 utakmica 23. kola treće HNL središte. Ovo nam je kolo ponudilo i veliki zagorski derbi. Naime, u Krapini je Zagorec dočekao Gaj iz Mača. Derbi je opravdao očekivanja, a Gaj je u Mače odnio sva tri boda. Cvrtila je u 35. minuti pogodio za 0:1 i tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku, u 75. minuti Cvrtila je postao junak zagorskog derbija i drugim golom riješio pitanje pobjednika. U samoj završnici, u 89. minuti, Smrekar je postigao gol za 1:2, no za potpuni preokret nije bilo vremena. Uz ovu utakmicu dogodilo se veliko iznenađenje. Karlovac je 0:2 pretvorio u 3:2 protiv Kurilovca, koji je tako izgubio vodstvo, jer je Jarun sa 1:0 pobijedio Segestu i preuzeo 1. mjesto. Zagorec je ostao 4. s 38 bodova, a Gaj 5., ali sada s 36 bodova. Sutra preostaje još jedna utakmica, u 11 sati u Trnje dočekuje Dugo Selo. Donosimo rezultate, ljestvicu i strijelce, i fotke sa zagorskog derbija.