Zagorski derbi bez pobjednika

4. NL – središte skupina A: 16. kolo: Tondach – Rudar Dubrava Zabočka 2:2

Krenuo je proljetni dio u 4. NL središte, skupina A, koji je odmah na startu donio i jedan zagorski pa i susjedski derbi. Tondach je u Bedekovčini dočekao Rudar DZ. U utakmicu su domaćini ušli sa drugog mjesta, u želji da nastave sjajnim rezultatima i igrama, posebno na domaćem terenu, gdje nisu izgubili više od godinu dana, dakle cijelu 2022. godinu. No, Rudar DZ je u jesen dokazao da može i te kako dobro parirati ekipama sa više staža u ovoj ligi.

Nakon dva penala na odmor sa 1:1

Počelo je odmah sa prilikama. Već u prvoj minuti gosti prijete jednom dugom loptom, koju Damir Družinec ne prima, pa se odbija do Nikole Mutaka koji puca pored gola. U drugoj minuti na drugoj strani ubačaj pred gol, loša reakcija obrane gostiju, no ni Filip Merlin ni Karlo Frtalj reagiraju loše. U trećoj minuti duga lopta na Frtalja, neodlučnost golmana gostiju Frana Gele i Frtalj dolazi prvi do lopte, ali puca pored gola. Slijedeću priliku čekali smo do 16. minute, kada domaćini brzo dolaze na 30 metara od gola gostiju, a akciju završava udarcem Franko Borovčak, ali lopta se od nekoga odbila u korner. U 23. minuti za goste je pokušao sa veće udaljenosti Mouhcine Rhadi ali pucao je dosta neprecizno.

I kada se činilo da se utakmica smiruje kazneni udarac za goste. Loptu je u kaznenom prostoru primao Rhadi, s leđa ga gura Robert Jurina i sudac Mihaljinec pokazuje na penal, koji sigurno u 30. minuti realizira Karlo Krznar, koji šalje Družinca u jednu a loptu u drugu stranu. Tondach želi brz povratak i u 32. minuti prijeti iz kornera ali u gužvi lopta se odbija od nekog domaćeg igrača pored gola. U 34. minuti nakon novog kornera R. Jurina promašuje loptu, ali onda u kaznenom prostoru vara trojicu pa pokušava ubaciti, ali obrana odbija u novi korner. U 35. minuti Marko Mlinarić puca sa 20 metara po zemlji za Tondach ali Gelo lako hvata loptu. U 37. minuti Rhadi se iznenada našao sam na lijevoj strani u kaznenom prostoru, izbjegao zaleđe, došao do lopte prije Družinca ali mu lopta bježi pored gola. U 40. minuti Mlinarić se lijepo oslobodio na 20 metara, još ljepše pucao, ali Gelo brani. U 43. minuti Krznar je imao priliku za Rudar DZ ali Družinec brani, da bi u 44. minuti Tondach izjednačio također iz penala. Raspoloženi Mlinarić pucao je s desne strane, Gelo odbio na drugu, David Kovjanić puca a lopta u ruku pogađa Florijana Videka. Siguran je Frtalj za 1:1 u s tim se rezultatom odlazi na odmor, iako je Rudar DZ još jednom zaprijetio u nadoknadi, kada je Rhadi pucao glavom preko gola.

U nastavku Tondach poveo, Rudar izjednačio

Nastavak kreće sa novim, već trećim penalom, ali ovaj puta ne i realiziranim. Frtalj se probio po desnoj strani u kazneni prostor, ruši ga Dominik Nujić i Frtalj sam stavlja loptu na bijelu točku. Ovaj puta puca po sredini, Gelo se baca u svoju desnu stranu, no lopta ga pogađa u noge. U 54. minuti dobar dupli pas pred golom Tondacha i udarac Jakova Videka, završava u bloku. Na drugoj strani u 56. minuti Mlinarić sjajno utrčava, dobiva pravovremeno loptu i izbija sam pred Gela, no ovaj sjajno brani nogom. No, u 58. minuti Tondach okreće. Frtalj se sam našao na desnoj strani, potpuno zaboravljen, prima mirno loptu i sa par metara iskosa pogađa za 2:1.

No, u 68. minuti vraća se Rudar DZ. Krznar se odlično probio po desnoj strani, dao povratnu na 15 metara, gdje prvo puca Nikola Novosel, a od bloka se lopta odbija do Tomislava Valaška, koji sa nekih 12 metara precizno puca uz samo stativu za 2:2.  U 77. minuti prilika za domaćine, no Bobinec sa 10 metara nije bio precizan. U 79. minuti Borovčak puca iz slobodnjaka sa 20 metara, ali dosta preko gola. Žustro je bilo i u zadnjim minutama, Rudar DZ je imao kontru, ali Mutak se nije snašao, a u nadoknadi za Tondach je iz slobodnjaka sa 25 metara pucao Mlinarić, ali Gelo lagano hvata. U 4. minuti nadokande Družinec izlazi na jednu loptu na 20 metara, promašuje ju, pa se u prilici da riješi utakmicu našao Rhadi, ali Kralj i Hendija ipak nekako blokiraju i brzo nakon toga sudac svira kraj. Tako vrlo zanimljiv zagorski derbi završava bez pobjednika.

Izjave: Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Čestitam dečkima na osvojenom bodu. Malo smo previše toga promašili i na kraju zaslužena podjela bodova. Čestitam dečkima iz Dubrave na fer i sportskoj igri.''

Mario Videk, trener NK Rudar DZ: ''Nakon teške utakmice, po jako teškom terenu, na otvorenju sezone, prije svega čestitam ekipi na borbenosti i na poštivanju dogovora i na zasluženo osvojenom bodu, na teškom gostovanju, gdje rijetko ko osvaja uopće od. Iako se po ovako teškom terenu nije ni moglo očekivati igre, utakmica je bila zanimljiva i sadržajna, sa četiri gola i tri penala, mi smo zadovoljni s bodom i idemo dalje u prvenstvu.''

4. NL – središte skupina A, 13. kolo

TONDACH – RUDR DZ 2:2 (1:1)

SUCI/SUTKINJA: Mihaljinec, Sokolić, Makar    GLEDATELJA: 200

STRIJELCI: 0:1 Krznar 30' 11m, 1:1 Frtalj 44' 11m, 2:1 Frtalj 58', 2:2 T. Valaško 68'

TONDACH: Družinec, Kralj, Borovčak, Merlin (59' Boronjek), Frtalj, D. Bosec (46' Hendija), Kovjanić (46' L. Jurina), Bobinec, R. Jurina (59' I. Bosec), Gredelj (46' Frančina), Mlinarić; trener Drago Bartolić

RUDAR DZ: Gelo, Mutak, F. Videk Gregurić, Krznar (68' K. Valaško), Rhadi, Ferček (46' J. Videk), Čopec, Pavetić (20' Tisanić) (72' Topolovec), T. Valaško, Nujić (59' Novosel); trener: Mario Videk