Zagorec rutinski do pobjede

3. HNL – središte skupina A: 11. kolo: Zagorec Krapina – HNK Segesta 4:1

U 1. kolu 3. HNL središte, Zagorec je dočekao Segestu. Iako s dvije utakmice manje, Segesta je u Krapinu stigla kao posljednja ekipa na ljestvici sa samo 2 boda i mnoštvo problema u sezoni, pa o pitanju favorita ne treba posebno govoriti. Zagorec je i kolo prije uhvatio bod na teškom gostovanju u Karlovcu, a nisu bila daleko ni preostala dva, a u tjednu je u kupu prošao među 4 izbacivši Klanjec. No i Segestu je trebalo shvatiti ozbiljno, jer Siščani su zadnje tri utakmice izgubili minimalno. Dočekao nas je lijep sunčan dan, idealan za nogomet, a počelo je svečano već i prije početka, lijepom gestom domaćina. Naime kapetan Matija Smrekar u ime cijelog kluba dodijelio je buket treneru Damiru Milinoviću, koji je dan prije utakmice slavio rođendan. U šali Milinović je rekao da je mislio da je cvijeće za sutkinje. Naime, utakmicu su sudile Karla Šegota, Maja Brozović i Martina Neralić, bez greške. Zagorec je od početka izgledao dominantno, a u 23. minuti je poveo. Agba i Ikenna kombinirali su na 40-tak metara, lopta je preko Hoića stigla do Matije Majcenića, koji dolazi na 18 metara i vrlo precizno pogađa uz samu lijevu stativu nemoćnog Filipa Skendera, kapetana Segeste. U 34. minuti sjajna akcija za domaćine koja dovodi do 2:0. Landripet je na desnoj strani primirio jednu puštenu loptu, dao laganu povratnu za Hoića, koji kreće prema golu, ali daje povratnu za Smrekara, koji takve prilike ne propušta i sa nekih 10 metara pogađa pored Skendera za 2:. U 38. minuti prekrasna akcija i još ljepši završetak za 3:0. Ikenna je iznio loptu iz svoje polovice i kad se otvorio prostor došao na 35 metara od gola, dao kratko za Smrekara na sredini, a ovaj bez gledanja vanjskom stranom desne noge samo produžuje rolicu za Hoića koji iz prve pogađa neobranjivo pod gredu za treći domaći gol. Ipak u 1. minuti sučeve nadoknade i gosti dolaze do gola. Nakon kornera s desne strane lijepo je skočio Kesse i pogodio od prečke za 3:1. U nastavku manje kvalitetan nogomet, gotovo bez prilika, no u 89. minuti Smrekar povećava konto golova u sezoni na 12, nakon sjajnog gola iz slobodnog udarca s 20 metara, za konačnih 4:1. Rutinska pobjeda Zagorca, koja ga opet vraća na 1. mjesto, barem dok Gaj ne odigra utakmicu u Bistri.

3. HNL – središte 11. kolo

ZAGOREC KRAPINA – SEGESTA 4:1

SUTKINJE: Šegota, Brozović, Neralić

STRIJELCI: 1:0 Majcenić 23', 2:0 Smrekar 34', 3:0 Hoić 38', 3:1 Kesse 45+1', 4:1' Smrekar 89'

ZAGOREC: Bruči, Vučemilović-Vranjić, Hoić (89' Bračević), Strabić (71' Pelko), Smrekar, M. Majcenić, Ikenna, Agba (66' Aščić), Grgić, Landripet, A. Majcenić (46' Mlinarić); trener: Damir Milinović

SEGESTA: Skender, Zubović (77' Knežević), Vranić, Kapac, Šipuš, Matić (71' Žužić), Bertina (71' Ivičinec), Kesse (77' Sertić), Kikić, Biermann (46' Topalović), Stojaković; trener: Ivica Vidović

[slka5]

Zbog prometne nesreće prekinut je promet na državnoj cesti DC1 između izlaza Pojatno i rotora Westgate u smjeru Zagreba.   Kolnici su mjestimice vlažni i skliski, a zbog niskih temperatura moguća je poledica, osobito na mostovima i nadvožnj...