Zabok poražen u drami protiv Vrijednosnica Osijek

Nakon domaće utakmice protiv Alkara koju je dobio u dramatičnoj završnici, Zabok je poražen u utakmici 15. kola HT Premijer lige, u novoj drami i to kao gost kod Vrijednonica Osijek koje su na kraju slavile rezultatom 79:76

Nakon domaće utakmice protiv Alkara koju je dobio u dramatičnoj završnici, Zabok je poražen u utakmici 15. kola HT Premijer lige, u novoj drami i to kao gost kod Vrijednonica Osijek koje su na kraju slavile rezultatom 79:76. Gosti su bolje otvorili i na krilima Jordana prvu četvrtinu dobili rezultatom 31:20, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 50:43, nakon odlične igre Petra Marića u drugoj četvrtini.
U trećoj četvrtini "eksplodirao" je odlični kapetan Antonio Črnjević koji je u tom dijelu utakmice zabio 11 od 19 koševa Zaboka. Zabok je do vodstva došao upravo preko Črnjevića u 26. minuti utakmice (54:56), a kapetan je položio i za minimalno vodstvo Zaboka na kraju treće četvrtine (61:62).
Posljednja četvrtina protekla je u potpuno ravnopravnoj igri, pa se nazirala drama koja se na kraju i dogodila. Kod rezultata 76:76 Tomas 50 sekundi prije kraja promašuje ulaz, da bi na drugoj strani Paić 25 sekundi prija kraja položio za 78:76. Samo pet sekundi prije kraja utakmice Petru Mariću je iscurila lopta za produžetak, koju su već svi vidjeli u košu, da bi Gabriel Marić morao raditi brzi faul na Jordanu koji pogađa jedno slobodno bacanje za 79:76. Zaboku su ostale tri sekunde, Luka Tomas pokušao je gotovo s centra, ali sreća ovaj puta nije bila na strani Zaboka.
Domaće je prema pobjedi vodio Antonio Jordano koji je postigao 24 koša uz po 4 skoka i asistencije, Robert Kujundžić pridružio je 20 koševa uz 5 skokova, a Pavao Paić 13 koševa, 9 skokova i 5 asistencija. Kod Zaboka je odični Antonio Črnjević koji je zabio 23 koša (šut iz igre 81%) čemu je pridružio i 7 skokova i 5 asistencija uz valorizaciju 33. Odličan je po običaju bio Petar Marić koji je imao učinak od 19 koševa (šut iz igre 71%) uz 4 skoka i 6 asistencija. Dobru utakmicu odigrao je i probuđeni Gabriel Marić koji je utakmicu završio na 13 koševa, a u završnici je postigao dvije trice koje nažalost nisu pomogle Zaboku.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - ZABOK 79:76 (31:20, 19:23, 11:19, 18:14)
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kralik, Jordano 24 (3-4), Filipović 2, Kujundžić 20 (1-1), Frye 3, Tokić, Špehar, Porobić 9 (3-4), Vedriš, Starčević, Topolović 8, Paić 13 (3-4). TRENER: Stipe Šarlija
ZABOK: Martinko 2, Krajinović, Anzulović 3 (3-5), G. Marić 13 (4-4), Tomas 5 (2-2), Črnjević 23 (2-3), P. Marić 19 (3-3), Primorac 5, Maričević, Jambrović 6, Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski, a magla smanjuje vidljivost u Gorskom kotaru. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju sigurnosni razmak između vozila i ne kreću na put bez propisne z...