Zabok ove subote na domaćem terenu dočekuje Dubravu

Podsjetimo, Zabok je na startu prvenstva uvjerljivo savladao Dubravu u njenoj dvorani rezultatom 106:84

Utakmicom protiv Zadra završen je prvi dio natjecanja, kojeg je Zabok završio na osmom mjestu. No do kraja tekuće godine odigrat će se i dvije utakmice drugog kruga, pa tako već ove subote Zabok u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku s početkom u 19 sati dočekuje Dubravu Furnir. Podsjetimo, Zabok je na startu prvenstva uvjerljivo savladao Dubravu u njenoj dvorani rezultatom 106:84. Bilo je to odlično izdanje košarkaša Ivana Tomasa, Zabok nije imao slabog mjesta u momčadi. Zabočki „žuti“ praktički su većsve riješili u prvoj četvrtini utakmice koju su dobili rezultatom 28:15, poslije su samo povećavali prednost. Prednjačio je Luka Tomas sa 17 koševa, Marku Lončar pridružio je 14, Šime Lisica i Mate Mandić po 12, Roko Galić 11, a Patrik Jambrović 10 koševa. Kod domaćih je Marko Šarac postigao 17, a CristopherHortman 14 koševa. Upravo od ovog dvojca treba i najviše strepiti. Dubrava je polusezonu završila s omjerom od 3 pobjeda i 8 poraza, tj. jednom pobjedom manje od Zaboka, pa drži desetu poziciju. Nakon poraza od Šibenke u 9. kolu, Dubravu je od Darka Krunića preuzeo Vladimir Krstić, kojem je osnovni zadatak popraviti obranu. Dubrava je u tom segmentu najlošija momčad lige jer primila 1036 koševa ili 94 koševa. Pobjedu i z prvog kola i statističke podatke treba zaboraviti. Zabok treba tražiti igru koju je pružio protiv Škrljeva i drugo poluvrijeme protiv Cibone u Zagrebu. Uspiju li žuti to ponoviti, problema ne bi smjelo biti. Nadamo se da će Zabok imati i potporu svojih vjernih navijača, na putu prema važnoj pobjedi. Zabočani bi pobjedom imali 2:0 protiv Dubrave i dvije pobjede više, što znači da bi u nastavku prvenstva Dubrava trebala imati tri pobjede više od Zaboka, želi li biti ispred njega na tablici. Dođite i podržite Zabok na putu prema petoj pobjedi.

Za sav su promet nakon slabljenja bure otvorene: -dionica autoceste A1 Zagreb-Split-Ploče između čvorova Sveti Rok i Maslenica; -državna cesta DC54 Maslenica-Zaton Obrovački; -Paški most. Na Jadranskoj magistrali (DC8) između Karlobaga ...