Zabočankama bod u dvije utakmice
Idući drugi krug odigrat će se 28. listopada
Na startu nove sezone u MŽRL-središte, rukometašice Zaboka gostovale su u Dugom Selu, gdje su odigrale dvije prvenstvene utakmice u kojima su osvojile jedan od moguća četiri boda. Remizirale su s domaćom ekipom Dugo Selo '55 (22:22), dok su uvjerljvo poražene od Ivanića (16:29).
Zabočanke su propustile veliku priliku da pobjede protiv ekipe Dugog Sela '55. Zabočanke su u nastavu bile u stalnom vodstvu, a golovima Novak i Štefanko imale su dva gola prednosti (20:22) minutu prije kraja. No domaće je spasila Martina Brnjaković, koja je prvo iz sedmerca, a potom i iz igre pogodila za konačnih 22:22. U utakmici protiv Dugog Sela '55 istaknula se Dora Despenić sa 7 golova, dok je Matilda Novak 4 puta zatresla mrežu domaće ekipe, a Sara Jurina, Dora Belošević i Lana Štefanko učinile su to po tri puta.
Sasvim druga slika u utakmici protiv ekipe Ivanića. Zabočanke su se dobro držale tek prvih sedam minuta kada je na semaforu stajalo 4:5, a onda je počela serija djevojčica iz Ivanić Grada. Na poluvremenu je bilo već 17:7, da bi utakmica završila rezultatom 29:16 za ekipu Ivanića, koju je sa 8 golova predvodila Marta Janjin. Kod Zaboka Lana Štefanko postigla je 4 golova, a Dora Belošević i Ana Marija Kic su se tri puta upisale među strijelce.
Idući drugi krug odigrat će se 28. listopada, a Zabočanke gostuju u Zaprešiću gdje će odmjeriti snage s domaćim rukometašicama i rukometašicama susjedne Bistre s kojima održavaju odlične odnose, a često znaju zajedno trenirati u novoj Gradskoj dvorani.
Samo preseljenje u novu dvoranu, sigurno će donijeti pozitivan pomak u igri pulenkama Zorana Despenića.
DUGO SELO '55 – ZABOK 22:22 (10:9)
ZABOK: Klasić, Despenić 7, Kic 1, L. Jurina 1, S. Jurina 3, Belošević 3, Bosec, Novak 4, Grzelja, Jagečić, Štefanko 3. TRENER: Zoran Despenić
ZABOK – IVANIĆ 16:29 (7:17)
ZABOK: Klasić, Despenić 1, Kic 3, L. Jurina, S. Jurina 2, Belošević 3, Bosec 1, Novak 2, Grzelja, Jagečić, Štefanko 4. TRENER: Zoran Despenić
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorska magistrala ide u obnovu: Radovi uskoro počinju
Nova pravila: Ukida se novčanica eura koju većina Hrvata nikad nije imala u novčaniku
Novi 'baby boom' u Zagorju: rođeno 25 beba, donosimo popis rodilja
Prognostičar ima lošu vijest za produženi vikend: Stižu mraz i minusi u Zagorje
Teška prometna nesreća: jedna osoba poginula, jedna ozlijeđena, cesta zatvorena
Mladost uvjerljivo slavila protiv Ilovca
DORH: Maloljetnik ispitan zbog terorizma, određen istražni zatvor
Novac će im padati s neba: Ova tri znaka od 7. svibnja napokon zaboravljaju na dugove i prazan novčanik
Jeste li je vidjeli? Nestala je Sandra, policija moli pomoć
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
Održivi proizvodi više nisu trend nego regulatorna i tržišna nužnost – sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Nova pravila igre: AI, investicije i ljudi koji mijenjaju budućnost dolaze u Zagorje
