Za kraj poraz od vodećeg – slijedi borba za opstanak

3. HRL središte, skupina A: 22. kolo: RK Bedekovčina – RK PPD Zagreb 2 23:33

Rukometaši Bedekovčine u 22. kolu 3. HRL središte skupina A dočekali su vodeći PPD Zagreb 2. Gosti su u startu poveli 4:1, no Bedekovčina se vraća na 4:4. Nakon toga do poluvremena gosti se u par navrata odvajaju, a domaćini sve teže drže priključak, pa se na odmor dolazi sa 13:19. U nastavku nema dvojbe o pitanju pobjednika, prednost gostiju raste i do plus 12, a na koncu završava na okruglih 10 razlike, 23:33. Dejan Končić zabio je osam golova za Bedekovčinu, Karlo Jurina i Marko Mohač dodali su po četiri. Kod gostiju Mihael Sever je zabio 10, a Jakov Celegin 9 golova. Bedekovčina je ovaj dio sezone završila na osmom mjestu sa 24 boda, što znači borba za opstanak. Naime, prve dvije ekipe iz obje skupine igraju za prvaka, ekipe od 3. do 6. mjesta ostaju u ligi, a sve ostale razigravaju za ostanak, a samo će dvije i ostati u ligi. Sustav je takav da će Bedekovčina prvo odigrati utakmicu protiv Siska, koji je 9. u skupini B, a nakon toga ide na pobjednika utakmica Iluzija – ZG Dubrava. Ostat će još jedna utakmica, ali u slučaju pobjeda u ove dvije, ostanak bi bio osiguran.

RK BEDEKOVČINA – RK PPD ZAGREB 2 23:33 (13:19)

BEDEKOVČINA, Dvorana SŠ Bedekovčina, GLEDATELJA:

BEDEKOVČINA: Majer, Kuleš, Jambrek, Sovec 3, Mohač 4, Srebačić, Sinković, Habulin, Skočaj, Klokočovnik, Končić 8(2), Jus 1, Turković 1, Pripeljaš 2, D. Pavetić, Jurina 4; TRENER: Filip Martinić