[VIDEO] Pogledajte slavlje Zabočana nakon sinoćnje pobjede nad Cibonom

U zadnjih deset minuta igru Zaboka u svojim je rukama držao odlični Garrett, a veliki obol u napadu davao je u Gunjina

Košarkaši Zaboka ostvarili su svoju najveću ovosezonsku pobjedu. U 16. kolu HT Premijer lige u Zaboku je pala Cibona s deset koševa razlike (83:73). Zabočani su još jednom pokazali veliko srce, ali i veliki karakter jer su u 17. minuti nakon trice Gnjidića imali trinaest koševa zaostaka, ali sve su to uspjeli nadoknaditi u nastavku koji su dobili rezultatom 43:28. Sjajna zabočka obrana svela je Cibonu na samo 28 koševa u nastavku.

Gosti su krenuli s 0:7, no Zabok je prvo tricama, a potom i koševima Gunjine i Garreta ispod koša stigao do prvog minimalnog vodstva u 7. minuti (15:14), da bi nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 19:17.

U drugoj četvrtini Cibona je s počela s presingom i znatno čvršćom obranom, što je rezultiralo s nekoliko izgubljenih lopti Zaboka, pa se prednost gostiju stalno povećavala, sve do +13 (27:40), nakon trice Gnjidića u 17. minuti. Do kraja poluvremena Zabok je na krilima Garreta i Buljevića koji postiže tricu s deset metara sa sirenom uspio smanjiti na samo -5 (40:45), što je možda  bilo i ključno za ishod utakmice.

Tricom Jacovića u 24. minuti Zabok hvata priključak (49:49), a koševima Gunjine i Budimira ta se prednost povećavala na +5 (54:49) minutu kasnije. Najviše zahvaljujući seriji koševa Radovčića u drugom dijelu treće četvrtine Cibona u zadnjih deset minuta ulazi s minimalnom prednošću (58:59).

U zadnjih deset minuta igru Zaboka u svojim je rukama držao odlični Garrett, a veliki obol u napadu davao je u Gunjina. Cibona je bila u vodstvu sve do 35. minute (66:67), a onda je važnu tricu pogodio Budimir, nadovezali su se koševima s poludistance Buljević i Garret i u 38. minuti na semaforu je stajalo 73:67. Očekivao se odgovor Cibone, nešto je pokušavao Gnjidić, no nije ovo bila večer Zagrepčana. Mirnom rukom sa šest uzastopnih ubačaja s linije slobodnih bacanja Garret je domaće doveo do vodstva od 81:73, 35 sekundi prije kraja utakmice, da bi za konačnih 83:73 i veliko dvoznamenkasto slavlje domaćih položio Budimir.

Malobrojni, ali bučni navijači zasluženo su velikim aplauzom pozdravili momčad trenera Jakše Vulića, koji je odlično pripremio ovu utakmicu i iznenadio Jovanovića. Zabok je jednostavno nadigrao Cibonu u svim elementima košarkaške igre i još jednom pobjedi za "zlatne knjige" Zaboka nema se što zamjeriti.

Sjajni Jarvis Garrett odigrao je najbolju utakmicu za Zabok pri čemu je postigao 29 koševa, uz 75% šuta iz igre i slobodna bacanja 9/9, uz 6 asistencija. Jure Gunjina bio je blizu double-dobule učinka, a na kraju je upisao 16 koševa uz 9 skokova, a sve bolji Lukša Buljević zaustavio se na 12 koševa i 8 skokova. Kod gostiju Mateo Drežnjak postigao je 14 koševa uz 9 skokova, a Krešimir Radovčić 13 uz 6 asistencija. Na 13 koševa zaustavio se i Lovro Gnjidić.

ZABOK - CIBONA 83:73 (19:17, 21:28, 18:14, 25:14)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 200, SUCI: Kruljac, Katić i Anzulović.

ZABOK: Vranješ 2 (2-2), Levanić-Kutni 4 (2-2), Buljević 12 (4-4), Brocić, Vručinić, Črnjević 6 (4-4), Budimir 9, Ćutuk 2, Gunjina 16 (1-2), Antonić, Garrett 29 (9-9), Jacović 3. TRENER: Jakša Vulić

CIBONA: Popić 2, Radovčić 13 (4-6), Mustapić, Gegić 7 (4-4), Vildoza 5, Majcunić, Novačić, Gnjidić 13 (6-8), Branković 10 (0-1), Drežnjak 14 (3-4), Kalajžić, Nakić 9. TRENER: Vladimir Jovanović