[VIDEO] Pogledajte kako su junaka Leona jutros dočekali u školi u Zaboku
Leona Jadeka, 17-godišnjeg Zabočanina koji je u jučerašnjoj utakmici šesnaestine finala nogometnog Kupa Hrvatske, za svoj klub Ponikve iz Gajnica zabio fantastičan gol glavom hrvatskom prvaku GNK Dinamo, danas su kolege u njegovoj Gimnaziji A.G. Matoša u Zaboku dočekali kao pravu nogometnu zvijezdu i junaka.
Podsjetimo, iako je Dinamo na kraju sasvim očekivano slavio protiv niželigaša Ponikvi s 1:4, mladi Leon je u 66. minuti nakon ubačaja s desne strane zabio pogodak glavom za 1:3 i izazvao pravi delirij u gledalištu.
-Osjećaj je neopisiv. Za ovako se nešto živi, radi i trenira, ovo mi je naravno najdraži pogodak u karijeri i nagrada za sav moj trud. Oduševljenje u gledalištu nakon pogotka pamtit ću cijeli život - prenio nam je još jučer prve dojmove Leon Jadek.
Zanimljiv je njegov nogometni put. Sa šest godina počeo je u zabočkoj Mladosti gdje se zadržao do svoje petnaeste godine. Onda je pomalo neočekivano s 15 godina krenuo u seniorski nogomet na preporuku agenta. Igrao je u 2. Zagrebačkoj ligi za Hrvatski Leskovac, a bio je i najbolji strijelac te lige u prošloj sezoni. U zimskom prijelaznom roku došao je Ponikve gdje je standardni prvotimac. Ove sezone u 3. NL-centar započeo je sve utakmice, a na "kontu" ima jedan pogodak i dvije asistencije. Tek mu je 17 godina, a već je ozbiljno ušao u svijet nogometa.
Trenutno igra na poziciji srednjeg napadača, ali se odlično snalazi i na krilnim pozicijama, baš kao i što odlično igra i desnom i lijevom nogom, a jučer je pokazao i glavom.
Ova priča još više dobiva na vrijednosti ako se zna da Leon svaki dan vlakom putuje na trening iz Zaboka u Gajnice. To mu oduzima po 4-5 sati dnevno, no unatoč tome vrlo dobar je učenik zabočke gimnazije A.G. Matoš. Dečko za primjer.
-Želio bi jednog dana postati profesionalni nogometaš i živjeti od nogometa. Fokusiran sam i vrijedno treniram i nadam se da ću u tome uspjeti. Ovaj pogodak Dinamu svakako mi je veliki poticaj za daljnji napredak u karijeri - završio je Jadek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
