[VIDEO] Fran Tomek zabio prvi pogodak u debiju za prvu momčad Dinama

Odličan debi mladog zabočkog nogometaša u prvoj momčadi Dinama

Zabočanin Fran Tomek, koji je prošle sezone potpisao profesionalni ugovor s Dinamom, napokon je i debitirao za prvu momčad najboljeg hrvatskog nogometnog kluba i to u prijateljskoj utakmici u Nedeljancu protiv istoimenog domaćeg četvrtoligaša.

Dinamo je slavio sa 7:0, a u svom debiju Tomek je postigao i svoj prvi pogodak, koji je ujedno bio i prvi pogodak na utakmici. Igrala se 7. minuta kada je Tomek izmijenio dupli pas s Tolićem koji mu je vratio loptu petom, a Tomek je pucao od prve i precizno pogodio u prvi ćošak domaćeg vratara Pozdera. Fran je nastupio na poziciji prednjeg veznog igrača i odlično je obavio svoj posao. Bilo je to za njega veliko iskustvo nastupiti rame uz rame s Theophile-Catherinom, Dilaverom, MIšićem, Perićem, Tolićem, Ćopom i ostalim igračima Dinama.
'Presretan sam, bolji debi nisam mogao ni zamisliti. Drago mi je da sam bio dio prve momčadi i osjetio kakav nogomet igraju. Na meni je da naporno treniram, a onda će sigurno doći i nova šansa, zadovoljan je bio Tomek.
Njegovim debijem bio je zadovoljan i trener Dinama, Damir Krznar.
'Fran je odlično iskoristio svoju priliku i odigrao je vrlo dobro i disciplinirano. Pratimo ga i u II. HNL gdje je standardan član naše druge momčadi i iz kolo u kolo igra sve bolje. Ako tako nastavi čekaju ga velike stvari, govori nam Damir Krznar.
Ove sezone Fran je odigrao šest od osam utakmica Dinama II u HNL, od čega je u pet utakmica imao punu minutažu.
'Malo me je poremetio Covid-19 zbog kojeg sam morao pauzirati dva kola, ali brzo sam se vratio u pravi ritam. Zadovoljan sam svojim igrama, ali kao što sam i rekao moram još puno i naporno raditi da ostvarim svoj san, a to je da zaigram za prvu momčad Dinama. Siguran sam da će trener Krznar cijeniti moj trud i da će odabrati pravi trenutak za moj debi u službenoj utakmici I. HNL,završio je Tomek, kojem želimo da taj trenutak što prije stigne.