Važna pobjeda Tondacha

3. NL – centar 27. kolo: Tondach – Zelina 2:0

U 27. kolu 3. NL centar Tondach je u Bedekovčini dočekao Zelinu. Bila je to jedna od posljednjih prilika da se Tondach uključi u realnu borbu za opstanak. Uvjet za to bila je pobjeda u ovom derbiju začelja, jer Zelina je na ljestvici prije utakmice imala četiri boda više. Naravno, kad se mora nije lako, a u prvih 45 minuta golova nije bilo. Bliže su pogotku bili domaćini, barem u dvije situacije, jedna na otvaranju utakmice i jedna nešto kasnije, no na odmor se ipak otišlo bez golova. No, u nastavku Bedekovčina ipak dolazi do toliko željenog vodstva, a za njega je zaslužan Filip Jagarčec, koji e ušao u nastavku, a u 73. minuti je nakon prodora sa 16 metara zabio za važno vodstvo domaćina. Jagarčec je dijelom zaslužan i za drugi gol Tondacha, jer je upravo on srušen u kaznenom prostoru, pa je Andrija Frančina dobio priliku sa bijele točke riješiti utakmicu. Frančina je u tome uspio, zabio je za 2:0 i osigurao važna tri boda za svoju momčad. U 28. kolu, Tondach će već u srijedu 1. svibnja dočekati Lukavec, pa onda u subotu 4. svibnja i Bistru. Bit će to vrlo važne utakmice, koje mogu pogurnuti Bedekovčinu do nade u opstanak.