Važna pobjeda lidera iz Zaboka

16. kolo IV. NL Središte Zagreb – skupina A

Mladost Zabok gostujućom je pobjedom započela proljetni dio prvenstva u IV. NL Središte Zagreb – skupina A. U Svetoj Klari savladan je domaći Polet SK rezultatom 2:0.

Puno je problema imao trener Bartolić pred ovu utakmicu. Krenuo je bez cijele stoperske linije, no uspio je nekako složiti momčad za dobitnu kombinaciju u ovoj važnoj utakmici.

U uvodnim minutama domaći su uspješno neutralizirali dva opasna naleta Smrekara, ali u 10. minuti im nije bilo spasa. Drempetić je dobro prošao desnom stranom i uposlio Škrleca koji zabija za 0:1. Pet minuta kasnije odlično je desnu stranu probio Hrastinski i uposlio Škrleca koji dobro puca glavom, ali domaći vratar Prša još bolje brani njegov udarac. Do kraja prvog poluvremena aktivniji su bili domaći, a Mihovilić je uspješno ukrotio po dva opasna udarca Bogdanovića i Lasića, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:1.

U nastavku su domaći pali, Mladost je bila puno aktivnija momčad. U 64. minuti opet je na sceni raspoloženi Škrlec, no Prša još jednom brani njegov udarac. Četiri minute kasnije V. Kotarski odlično ubacuje za Krajačića koji promašuje „mrtvu šansu“. Vinko Kotarski oprobao je i sam svoji udarac pet minuta kasnije, ali Prša je još jednom na mjestu. I onda rješenje utakmice u 78. minuti. Drempetić je odlično izveo korner, a prvi topnik lige Smrekar na drugoj stativi spremio loptu u mrežu za konačnih 0:2. Mogao je Vinko Kotarski pet minuta kasnije postići pogodak, no gostujući vratar je još jednom bio na visini zadatka.

POLET SK – MLADOST ZABOK 0:2 (0:1)

SVETA KLARA: igralište Poleta, GLEDATELJA: 100, SUCI: Janković, Babić i Lesar.

STRIJELCI: 0:1 Škrlec 10', 0:2 Smrekar 78'.

POLET SK: Prša, Križić, Vojnović, Martinović, I. Pavičić (86' M. Pavičić), Gotovac, Bogdanović (58' Hadrović), Lasić, Kolar (65' Solga), Karajković (86' Gavranović), Idžan. TRENER: Mario Gotovac

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina (46' V. Kotarski), Šoštar, Smrekar (90' Gregurić), Drčić (90' Ocvirek), Drempetić (90' Petek), Šibalić, Škrlec (65' Krajačić), Ma. Benčić, Durević, Hrastinski (72' Mi. Benčić).  TRENER: Drago Bartolić