Uvjerljivo slavlje Gorice u Zaboku

Gorica je opravdala ulogu favorita i izborila je uvjerljivu pobjedu u Zaboku od 24 koša razlike

Gorica je opravdala ulogu favorita i izborila je uvjerljivu pobjedu u Zaboku od 24 koša razlike (72:96) u 6. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske. Zabok je solidno parirao tek prvu četvrtinu, a sve ostalo je bilo na strani gostiju. Minutu i pol prije kraja prve četvrtine na semaforu je nakon polaganja Levanić-Kutnog na semaforu stajalo 15:17, a onda je Sesar pozvao minutu odmora nakon koje goste do kraja tog dijela igre rade seriju od 7:0 i imaju vodstvo od 9 koševa viška. Odlično je prvu četvrtinu kod gostiju otvorio Konjević koji je na kontu imao 11 koševa, da bi se u drugoj četvrtni na njega odlično nadovezao Cvitković, koji je prvo poluvrijeme završio s istim brojem koševa, a Gorica je već na poluvremenu imala 14 koševa viška (33:47). Nakon minute igre u nastavku i trica Kalajžića i Cinca Gorica u 22. minuti prvi puta ima +20 (33:53). U drugom poluvremenu raspoloženi Črnjević uspio je s dvije vezane trice spustiti Zabok na -14 (43:57), ali bolje od toga nije moglo. Gosti su do kraja odigrali angažirano i odgovorno i njihova je prednost rasla iz minute u minutu. Najvećih +26 (60:86) gosti imaju u 35. minuti nakon polaganja Bakovića, da bi utakmica završila rezultatom 72:96.
Zabok je predvodio Antonio Črnjević s double-double učinkom od 17 koševa i 11 skokova, čemu je pridodao i 5 asistencija. Josip Popić također je postigao 17 koševa uz 8 skokova. Kod gostiju najbolji je bio Davor Konjević sa 17 koševa, Karlo Uljarević postigao je 13, a Mate Kalajžić 12 koševa uz 8 asistencija.

ZABOK -GORICA 72:96 (15:24, 18:23, 22:27, 17:22)
ZABOK: Martinko, Krajinović 3, Levanić-Kutni 7, Brocić 8 (1-1), Vručinić 6, Črnjević 17 (4-5), Budimir 6, Popić 17 (9-12), Borovčak, Ćutuk, Antonić. TRENER: Zdravko Radulović
GORICA: Uljarević 13 (5-5), Kalajžić 12 (3-3), Mašić 2, Savić 12, Cinac 9 (1-1), Majić, Miloloža, Sokol 2, Baković 11 (1-3), Cvitković 12 (2-3), Kapusta 6, Konjević 17 (2-2). TRENER: Josip Sesar

Od 21:20 autocesta A1 između čvorova Maslenica i Sveti Rok otvorena je za sve skupine vozila, no zbog jakog vjetra na dijelu dionice između tunela Sveti Rok i vijadukta Božići vozi se uz ograničenje brzine 60 km/h.  Kolnici su mjestimice ...