Uspješan nastup zagorski klubova – 7 zlata, 13 srebra i 17 bronci

U Kutini održan 24 International kickboxing cup "KUTINA OPEN 2023"

U Kutini je održan 24. međunarodni turnir u kickboxingu “Kutina open 2023.” u tatami disciplinama ‘pointfighting’, ‘light contact’ i ‘kick light’ za sve dobne skupine, te u disciplinama ‘ringa’, ‘full contact’, ‘low kick’ i ‘K1’ za juniore i seniore.  Na natjecanju je sudjelovalo oko 700 natjecatelja iz 74 klubova iz  Njemačke, Slovačke, Bugarske, Slovenije, Mađarske i Bosne i Hercegovine te Hrvatske.

Od zagorskih klubova, nastupili su borci iz Kickboxing kluba Bušido iz Svetog Križa Začretja, KB Ninja iz Zaboka, KBK-a Krapina, B.T.I. Zabok,  KB-a Zmaj iz Bedekovčine.

Iz zabočkog kluba, Ninja, nastupili su Gabrijel Latin u kategoriji starijih kadeta do 52 kilograma u disciplini ‘kick light’ te je osvojio drugo mjesto, zatim Lada Vukić koja je u kategoriji kadeti mlađi do 42 kilograma u disciplini ‘kick light’ također bila srebrna i Martin Pušek koji je u kategoriji kadeti stariji + 69 kilograma u disciplini ‘point fight’ kući odnio broncu.

Iz svetokriškog kluba Bušido u disciplini ‘point fighting’ do 52 kilograma nastupio je Tomislav Vrankovečki (stariji kadet), a u disciplini ‘light contact’ u kategoriji kadetkinje starije do 60 kilograma je nastupila Iris Buzuk koja je osvojila brončanu medalju.

Najuspješniji je bio klub iz Krapine, KBK Krapina,  s obzirom na ukupan broj medalja kamo su otišla dva zlata, a osvojile su ih Katarina Jug u kategoriji ‘point fighting’ do 36 kilograma i Viktorija Skosples u kategoriji ‘point fighting’ za mlađe kadetkinje do 42 kilograma. Srebrne medalje su osvojili Ileana Kukovačec (24 kg djeca point fighting), Katja Kunštek (30 kg djeca point fighting), Timotej Kukovačec (47 kg mlađi kadet point fighting i 47 kg mlađi kadeti kick light), Patrik Varjačić (42 kg stariji kadet point fighting), Rina Pavić (70 kg juniorke point fighting i +70 kg seniorke light contact), Antonela Cesarec (60 kg juniorke point fighting), Anđelka Tušek (60 kg seniorke kick light) i Jakov Varjačić (47 kg stariji kadet light contact). Brončane medalje osvojili su Katja Kunštek (33 kg djeca početnici point fighting i 33 kg djeca point fighting), Jakov Varjačić (32 kg mlađi kadet point fighting i 32 kg mlađi kadet light contact), Lana Jančin (42 kg mlađe kadetkinje point fighting), Karmen Tandarić (47 kg mlađe kadetkinje point fighting), Timotej Kukovačec (47 kg mlađi kadet light contact) i Anđelka Tušek (65 kg juniorke kick light).

Iz KB-a Zmaj, osvojio od naših klubova najviše zlatnih odličja te su po osvojenim zlatnim odličjima na trećem mjestu,  je Nicol Papeš odnijela broncu u kategoriji mlađe kadetkinje do +47 kilograma, u disciplini ‘point fighting’. U ‘light contactu’ su brončane medalje osvojili Karlo Baša u kategoriji mlađi kadeti  do +47 kilograma, zatim Marija Antoaneta Hranić u kategoriji starije kadetkinje do 55 kilograma te Daniel Car u kategoriji seniora do 79 kilograma. U ‘kick lightu’ zlatne medalje su osvojili Karlo Baša u kategoriji mlađi kadeti do +47 kilograma, Nicol Piljek u kategoriji mlađe kadetkinje do 55 kilograma, Marija Antoaneta Hranić u kategoriji starije kadetkinje do 55 kilograma, Iva Bingula u kategoriji starije kadetkinje do 55 kilograma i Daniel Car u kategoriji seniora do 79 kilograma. Ujedno je Stjepan Sedak s četiri pobjede u dvije težinske kategorije proglašen najboljim juniorom kupa u kick lightu.