Upravo završio veliki zagorski derbi! Bilo je svega

Bio je to sjajan derbi

U 22. kolu 3. NL centar na rasporedu je bio zagorski derbi, dapače i susjedski derbi. Naime, u Maču Gaj je dočekao Tondach iz Bedekovčine. Domaćini pri vrhu ljestvice, gosti na samom dnu, no zagorski derbi na Veliku subotu

Šaban za minimalno vodstvo domaćina

U prvih 15 minuta uglavnom smo gledali igru po sredini terena, bez prilika. U samom otvaranju Tondach je zaprijetio preko Karla Frtalja s lijeve strane, Marko Mlinarić je bio sam na drugoj, ali je lopta ipak bila malo preduga. Gaj je u tom periodu zaprijetio iz dva kornera, no bez veće opasnosti. U 17. minuti korner za goste donio je prvu veću priliku. Nakon ubacivanja lopta se odbila do Frtalja, koji je bio sam na 7 metara, ali je pucao preko gola.

I Gaj je prvu veliku šansu imao nakon kornera i to u 21. minuti. Nakon ubacivanja lopta se odbila na nekih 13 metara, gdje iz prve odlično puca Leon Luka Kovač, no još bolje brani Fran Martinec. No, u 23. minuti Gaj dolazi do vodstva. Karlo Deak se probio po lijevoj strani, ubacio oštro na nekih 5-6, gdje iz trka sjajno iz prve pogađa kapetan Martin Šaban za 1:0.

U 25. minuti dobra dubinska lopta za Boronjeka u kazneni prostor, činilo se da bi mogao pobjeći, no start Tomislava Haramusteka spašava domaćine. Boronjek je tražio i penal, no sudac je samo odmahnuo. U 35. minuti ubacivanje za Gaj s desne strane, na drugu stativu, gdje iz prve puca Deak lijevom nogom, ali pored gola. U 37. minuti opet opasnost pred golom Tondacha nakon kornera. Ovaj puta pucao je glavom Tomislav Mazalović, a pogodio je prečku, od koje se lopta odbila, pa je izbijena na nekih 12 metara, gdje puca Dino Postonjski ali u blok.

U 39. minuti Deak puca s lijeve strane, vrlo neugodno za Martinca, ali gostujuća jedinica je ipak na visini zadatka.

U sučevoj nadoknadi nakon solidne akcije gostiju, Frtalj puca sa 20 metara, ali samo u blok. U drugoj minuti nadoknade, Ristovski daje odličnu loptu desno za Haramusteka, koji se spušta prema golu i puca, ali Martinec je opet odlično reagirao. Tako se na odmor odlazi sa vodstvom domaćina 1:0.

Dva preokreta i ipak pobjeda domaćina

Nastavak počinje odlično za Tondach. Naime, u 52. minuti Frtalj se dobro probio s lijeve strane u kazneni prostor, došao je na Juricu Sambola, koji ga ruši i sudac svira kazneni udarac. Siguran je sa 11 metara Andrija Frančina za 1:1. Samo dvije minuta kasnije mogao je Tondach i do preokreta. Mlinarić je dobio jednu dobru dubinsku loptu i krenuo sam prema Strahonji, no malo je previše oklijevao, pa ga je obrana sustigla i u kombinaciji sa Strahonjom otklonila opasnost, barem nakratko, jer se lopta odbija do Boronjeka na 18 metara, no njegov udarac završava u bloku.

Nakon 15-tak minuta nervoze i igre bez igre, u 73. minuti novi kazneni udarac za goste. Opet su u duelu bili Frtalj i Sambol. Frtalj se probijao u kazneni prostor, Sambol ga je doslovce odnio i to je prilika za preokret za goste, koju u 75. minuti u 1:2 pretvara Frančina.  Već u 76. minuti moglo je biti 2:2. Marko Nikolić odlično je primio jednu loptu u kaznenom prostoru prebacio čuvara, ali sa 7-8 metara udarac mu sjajno brani Martinec. No, izjednačenje je samo malo odgođeno. Jer već u 77. minuti Mazalović ubacuje, netko iz obrane Tondacha samo prosljeđuje do Dina Cvrtile, koji iz polu voleja pogađa za 2:2. U 83. minuti nakon slobodnjaka za Tondach, lopta je zastala u gužvi na 12 metara, netko je iz gužve i pucao, ali samo u blok. Novi duel Frtalja i Sambola dogodio se u 83. minuti. Nije bilo penala, ali bilo je isključenja. Ovaj puta Sambol je izbio loptu pravovremenim startom, no nakon dizanja Frtalja došlo je do naguravanja između ova dva igrača. Oba su imala žute kartone, a sudac Ljeljak se odlučio ovaj puta dodijeliti drugi Frtalju, pa Tondach za završnicu ostaje sa igračem manje. I u 90. minuti novi preokret. Haramustek je prvo izgubio, pa oduzeo loptu na lijevoj strani, ubacio na drugu stativu, gdje je sjajno reagirao Cvrtila i iz prve sjajno pogodio za 3:2. U samoj završnici Haramustek je pucao iz slobodnjaka, no Martinec brani. Tako je ovaj vrlo zanimljivi zagorski derbi završio 3:2 za Gaj, nakon dva preokreta.

Izjave: Marijan Glavica, trener NK Gaj Mače: ''Bila je to jedna jako teška i zahtjevna utakmica, gdje se u teoriji upišu bodovi prije utakmice, pa uđemo malo slabije unutra, ne realiziramo prilike koje smo imali i damo protivniku šansu da se vrati u igru. Nismo bili mirni a protivnik je dosta agresivan i čvrst. Nadam se da će uspjeti do kraja uloviti nešto da se spase, što im želim, a mi smo sada u mirnoj luci i idemo utakmicu po utakmicu.''

Franjo Pužin, trener NK Tondach: ''Na kraju je to bila jedna odlična utakmica, gdje smo uz malo sreće mogli i mi pobijediti. Preokrenuli smo, imali neke šanse, no na kraju je otišlo na domaću stranu. Čestitam domaćinima na pobjedi.''

3. NL – centar, 22. kolo

GAJ MAČE – TONDACH 3:2 (1:0)

SUCI:  Ljeljak, Žiger, Vidović; GLEDATELJA: 400

STRIJELCI: 1:0 Šaban 23', 1:1 Frančina 52' 11m, 1:2 Frančina 75' 11m, 2:2 Cvrtila 77', 3:2 Cvrtila 90'

GAJ MAČE: Strahonja, Deak (57' Cvrtila), Tepšić (57' Nikolić), Sambol (86' Dačnik-Kovačić), Postonjski, Haramustek, Šaban (57' Sedak), Kovač, Šoštarić (57' Kovačić), Ristovski, Mazalović; trener; trener: Marijan Glavica

TONDACH: Martinec, D. Bosec (46' I. Bosec), Kralj, Hendija, Mlinarić, Borovčak, Usmiani, Frtalj, Frančina,' L. Jurina, Boronjek (79' Jagarčec); trener: Franjo Pužin