Unatoč porazu Zabok namučio Split na Gripama

Nickolas Neal

Unatoč porazu, oslabljeni Zabok odigrao je vrlo dobru utakmicu na Gripama. Split je slavio rezultatom 87:72, ali samo minutu i pol prije kraja Zabok je bio na -9 (81:72) što najbolje govori o otporu Zaboka u Splitu. Gosti su s puno problema stigli u Split. Zbog ozljede nije putovao Rebić, Črnjević je putovao ali nije mogao igrati zbog ozljede, a iz istog razloga trening prije utakmice propustio je Cinac. Tomas u ovoj utakmici nije koristio ni usluge Owensa, tako da je Zabok odigrao bez četiri standardna igrača protiv Splita.

Zabok je dobro ušao u utakmicu, osobito se to odnosi na Sikirića. Na ulasku u 9. minutu nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Šustića "zabočki žuti" imali su +4 (14:18), no prva je četvrtina završila rezultatom 20:20.

Do 15. minute na semaforu je stajalo 25:25, a onda su domaći odgovorili serijom 7:0 (32:25) koju je dodatnim slobodnim bacanjem nakon polaganja završio Shorter. Minutu prije odlaska na veliki odmor Savić je položio za 40:34, no Shorter tricom i Ljubičić dvicom donose Splitu +11 (45:34) prije odlaska na "veliki odmor".

Domaći se nisu uspjeli "odlijepiti" u trećoj četvrtini. Raspoloženi Sikirić i Cinac držali su Zabok u igri, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 62:54.

U samo dvije minute zadnje četvrtine Sullivan i Perkušić uspjeli su odvući Split na +14 (69:55), no Zabok se nije predavao i minutu i pol prije kraja imao je zaostatak od samo devet koševa. Tu Zabočani više nisu imali snage za preokret, a Split je serijom od 6:0 zaključio utakmicu (87:72).

Sjajnu utakmicu za domaće odigrao je Shannon Shorter. Za 39 minuta provedenih na parketu postigao je 32 koša (šut iz igre 70%) uz 11 skokova, 7 asistencija i valorizaciju 46. Tri su ga asistencije dijelile od triple-double učinka. Ante Perkušić upisao je 16 koševa, 6 skokova i 3 asistencije. Zabok je s 26 koševa, 6 skokova i 6 asistencija predvodio Antonio Sikirić, a odličnu je utakmicu odigrao Dino Cinac koji je imao double-double učinak od 22 koša i 12 skokova. Nickolas Neal utakmicu je završio s 11 koševa i 7 asistencija.

SPLIT - ZABOK 87:72 (20:20, 25:14, 17:20, 25:18)

SPLIT: dvorana Gripe, GLEDATELJA: 200, SUCI: Vulić, Mjeda i Modrić.

SPLIT: Funderburk 12 (6-9), Shorter 32 (4-4), Sulivan 6, Tišma 3 (1-2), Runjić 6 (4-4), Klepo, Vuko 3, Perkušić 16 (0-3), Gnjidić, Dubravčić, Ljubičić 9. TRENER: Slaven Rimac

ZABOK: Sikirić 26 (4-5), Neal 11 (1-2), Damjanić, Cinac 22 (5-8), Tomić 3 (1-1), Šustić 3 (1-2), Antonić, Savić 5, Črnjević, Owens, Cvitanović 2. TRENER: Ivan Tomas

IZJAVE TRENERA:

Slaven Rimac, Split:"Previše smo se mučili, činilo mi se da čekamo da se utakmica sama dobije. Kada je Zabok vidio da može igrati, onda su dobili krila. O Shorteru je suvišno pričati, a Perkušić iz tjedna u tjedan dobro radi na treninzima i plodovi se vide, angažiran je u obrani, siguran u šutu”

Ivan Tomas, Zabok: "Nadam se da smo im poslužili kao dobar trening, bili smo konfuzni i mi i oni, a dojam mi je da nam se Split nudio, ali to nismo iskoristili“

(FOTO: Mladen Ban)