U zagorskim derbijima slavili domaćini

4. NL – središte, skupina A 5. kolo

Bila je to prava zagorska nedjelja u 4. NL središte skupina A. Čak tri zagorska derbija imali smo u ovom kolu. Već ujutro u Zaboku Mladost je dočekala Tondach iz Bedekovčine i slavila sa 2:0. Domaćini su poveli u ranoj fazi utakmice, u 10. minuti za 1:0 zabio je Tarle, a pobjedu je potvrdio Poljak u 89. minuti. Golubovec je minimalno ali više nego zasluženo slavio protiv Stubice. Gol odluke iz tzv. otpatka zabio je Kresonja.

Najuvjerljiviji je bio Klanjec, koji je sa 4:1 svladao Stražu. Dva gola je zabio Kolar, po jedan Kodrnja i Trbušić, dok je za Stražu poentirao G. Čuček. Što se tiče ostalih utakmicama, Dinamo OO je sa 8:0 pobijedio Slunj i zadržao prvo mjesto, kao jedina neporažena ekipa. Brezovica je u gostima iznenadila Špansko sa 2:1, a Polet je još jednom pokazao da se na njega mora ozbiljno računati, pobijedivši Zagreb 1:0. Duga Resa 1929. i Blato odigrali su 1:1.

Nedjeljna utakmica između Odre i Prečkog završila je 1:1. Ovim rezultatima Golubovec drži izvrsno 2. mjesto sa 12 bodova, Mladost Z, Stubica i Klanjec poredali su se od 8. do 10. mjesta sa po 7 bodova, Tondach je 13. sa 4, a Straža 14. sa 3 boda. U nedjelju novi zagorski derbi između Stubice i Mladosti Z, a Golubovec će na teški derbi kod Zagreba. Straža čeka predzadnju Odru, a Klanjec ide zadnjem Slunju pa se nadamo novim bodovima. Tondach će dočekati Dugu Resu 1929.

4. NL središte skupina A 2021/22. 5. kolo, 18. i 19.09.2021.