U-18 kuglačka ekipa Zaboka pobjednik je međunarodnog turnira u Slovačkoj

Lijepe vijesti stižu nam iz Slovačke

Lijepe  vijesti stižu nam iz Slovačke, gdje se u Podbrezovi i Trenčinu igrao međunarodni turnir za kuglače i kuglačice juniorske dobi (U-18). Nakon dva nastupa ekipa Zaboka oborila je ukupno 6624 čunjeva i osvojila prvo mjesto, druga je bila Podbrezova sa 6596 čunjeva, treće mjesto pripalo je ekipi Trenčina koja je oborila 5725 čunjeva, a četvrto je mjesto osvojila ekipa Slavia Kovačica iz Srbije s 5617 čunjeva.

Ekipa Zaboka bila je druga u Podbrezovi  s 3290 čunjeva, odmah iz domaćina koji je ekipno oborio 3358 čunjeva. Ekipni pobjednik je riješen u drugom nastupu u Trenčinu gdje je Zabok oborio 3324, a Podbrezova 3238 čunjeva. Za one slabije poznavatelje kuglanja Podbrezova je dugo imala jednu od najboljih muških ekipa na svijetu, a čak jedanaest godina je u tom klubu proveo najbolji svjetski kuglač, Vilmoš Zavarko iz Srbije. To samo pokazuje kakav omladinski pogon ima kuglački klub Zabok koji je u takvoj konkurenciji postao pobjednik turnira.

U pojedinačnom dijelu natjecanja pobjedu je izborila odlična Magdalena Škreblin koja je u dva nastupa oborila 1195 čunjeva, 573 u Podbrezovi, a čak 622 u Trenčinu. Odličan je na drugom mjestu bio i Karlo Mikulec koji je ukupno oborio 1180 čunjeva, 572 u Podbrezovi i 608 u Trenčinu. Treće mjesto pripalo je kuglaču Podbrezove, Andreju Balcu koji je bio vodeći nakon nastupa na svojoj matičnoj kuglani u Podbrezovi gdje je oborio 594 čunja, dok seu Trenčinu zaustavio na 561 čunju. Lovro Grljač osvojio je osmo (1098), Karlo Mikulec jedanaesto (1062), Josip Kobelščak (1058) dvanaesto, a Bruno Tomek (1037) trinaesto mjesto.

-Bio je ovo naš prvi međunarodni turnir koji smo odmah začinili pobjedom. Prezadovoljan sam nastupom naših mladih snaga. Moram istaknuti i sjajan prijem domaćina koji su nas dočekali i ugostili kao da smo "Real Madrid". Bilo je ovo jedno predivno iskustvo - riječi su Filipa Sedlara koji je zajedno sa svojom sestrom Klarom vodio ekipu Zaboka na turniru u Slovačkoj.