Tri zagorska odličja na Svjetskom kupu u savateu assaut

U autstrijskom gradiću Weizu održan je Svjetski kup

U autstrijskom gradiću Weizu održan je Svjetski kup u savate boksu assaut. Zagorski natjecatelji donijeli su iz Austrije kući tri odličja, dva srebrnog, a jedno brončanog sjaja. U kategoriji do 48 kg u konkurenciji seniorki, Helena Beljak (SK Stubica) osvojila je srebrnu medalju. U polufinalu je savladala domaću natjecateljicu, da bi u finalu pretrpjela tijesan poraz od Ukrajinke u vrlo otvorenom među. Do srebra je stigao i Matija Bingula (SK Đidara Zabok) u kategoriji do 80 kg u konkurenciji seniora. Matija je u prvo dobio turskog borca, a potom u polufinalu ukrajinskog borca, da bi ga u neizvjesnom finalu pobijedio finski borac. Brončanu medalju osvojio je i senior Dario Boroša  (SK Stubica) u kategoriji do 70 kg. Dario je za plasman u polufinale pobijedio turskog borca, da bi i u polufinalu doživio poraz i morao se zadovoljiti broncom.