Straža poražena kod Španskog

4. NL – središte skupina A: 3. kolo: Špansko – Straža 4:1

Nogometaši Straže krenuli na put Zagreba sa dosta igrača van stroja čak šestorice. Kodelić, Kramarič i Konjić ozljede, Janžek i Boršić bolest i Križanec privatne obaveze. Na početku utakmice lagana inicijativa domaćina međutim prvu pravu šansu na utakmici ima Straža. Firer na desnoj strani prolazi igrača i ubacuje, na pet metara sam Kantolić puca sa glavom, ali ravno u golmana. Igrala se 24. minuta kada Bajan probija lijevu  stranu, dodaje na pet metara i Sekulić lagano sa pet metara poentira za vodstvo Španskog. Osam minuta nakon gola najbolji igrač utakmice Bajan puca sa osamnaest metara i loše postavljeni Travnikar na golu Straže prima gol. Tri minute nakon primljenog drugog gola Špansko dolazi do trećeg. Slobodan udarac sa dvadeset metara iskosa Vidović  puca direktno na gol, slabo postavljanje Travnikara i to je 3:0 za Špansko. Igrači Straže u tom trenutku izgledaju grogirani i Špansko je moglo zabiti još dva pogotka. Malo nade za nešto više i kakvu takvu šansu za drugo poluvrijeme stiglo je nakon slobodnog udarca sa 40 metara po sredini. Firer izvodi slobodni udarac, prebacuje zadnju liniju, Vidiček lijepo prima i pod gredu zakucava loptu. Bila je to 45. minuta. Na odmor se odlazi rezultatom 3:1 za domaćina. Drugo poluvrijeme Straža kreče bolje dominantnije stvara prilike međutim nikako da postignu pogodak. Igrala se 63 minuta kada Mislav Čuček uklizava na loptu, ruši protivničkog igrača i kod dizanja sa zemlje gazi protivničkog igrača na nogu. Sudac dodjeljuje crveni karton. Straža ne posustaje pokušava polukontrama i kontrama gdje stvaraju dvije dobre prilike međutim ne pogađaju. Nade u neki preokret Straže završavaju pogotkom Španskog u 73. minuti za 4:1 i konačan rezultat utakmice. Strijelac Jurišić. Već u srijedu Straža u 4. kolu dočekuje Sesvetski Kraljevec.

4. NL – središte skupina A, 3. kolo

ŠPANSKO – STRAŽA 4:1 (3:1)

SUCI: Puškarić, Knezović, Jakovac

STRIJELCI: 1:0 Sekulić 24', 2:0 Bajan 32', 3:0 Vidović 35', 3:1 Vidićek 45', 4:1 Jurišić 73'

CRVENI KARTON: M. Čuček (Straža) u 63. min (Zbog gaženja po nogama suparničkog igrača nakon prekršaja dok je isti ležao na travi)

ŠPANSKO: Hađiselimović, Sekulić, Grubišić, Pavletić, Taritaš (46' Anić), Lojber (60' Jurišić), Drenški, Švigir (76' Ožanić), Karajković, Bajan (76' Živković), Vidović (60' Sabljić); trener: Milan Marinić

STRAŽA: N. Travnikar, Rafaj, G. Čuček, Gajster, Firer, Kantolić, T. Travnikar, Mikša (46' Peček), Vidiček, M. Čuček, Biruš; trener: Robert Varjačić