Straža poražena - igrači i navijači bijesni na suca

4. NL – središte skupina A: 17. kolo: Vojnić 95' – Straža 2:1

• SPORT 14.3_NOGOMET 4. NL SREDIŠTE SKUPINA A U DERBIJU ZAČELJA STRAŽA BEZ BODA  G. i M. Čuček .JPG

G. i M. Čuček

U 17. kolu 4. NL središte skupna A vrlo važna utakmica za Stražu. Naime na rasporedu je bio derbi začelja, u kojem je zadnji Vojnić 95' dočekao Stražu, koja je prije utakmice bježala četiri boda. Prije početka utakmice bilo je jasno da neće biti puno igre jer teren u Vojniću je bio za sve samo ne za odigravanje nogometne utakmice. Utakmica krenula sa puno dugih lopti i duela. Prvi prijete domaćini preko Dansoua međutim Gajster blokira udarac i prilika propada.  Na drugoj strani Vidićek prolazi po desnoj strani, ubacuje na Firera koji iz dobre pozicije glavom puca malo pored gola. Dugo nije bilo nikakvih prilika, puno se igralo na centru sa nekoliko grubih startova spomenutog Dansoua koje sudac Gojak nije sankcionirao sa žutim kartonom. U 31. Minuti domaćin je poveo. Brkić je odigrao loptu u prostor, a Mihalić fantastično iz voleja pogađa kontra rašlje nemoćnog Majera. Do kraja poluvremena Straža napada i prijeti iz prekida međutim domaćin se uspješno brani. U 39. minuti najbolja prilika gostiju. Nakon kornera Kodelić sa pet metara iz voleja puca malo iznad gola. Na odmor se odlazi sa vodstvom domaćina 1-0. U nastavak Straža bolje ulazi i stvara pritisak međutim bez konkretne prilike. U 60. minuti Dansou prolazi Gajstera daje predugačak for lopta ide prema korneru i Kodelić dolazi prvi i gradi loptu, Dansou pada preko njegovih nogu i na čuđenje svih prisutnih svira penal i Kodeliću pokazuje žuti karton. Gosti šokirani odlukom, a pojedini igrači tvrde kako su i samo domaći igrači Brkić i Dansou priznali da to nije bilo za kazneni udarac.  Popovački puca, Majer je na lopti međutim ona ulazi u mrežu za 2-0. Nakon toga Straža je sve karte bacila u napad i to im se isplatilo u 70. minuti. Vidićek je izveo slobodni udarac na 35-metara, Mislav Čuček skače i dodaje do Gorana Čučeka koji sa par metara zabija u mrežu za nadu gostiju. Nakon par minuta opet slobodni iz iste pozicije Vidićek ubacuje, G. Čuček je najviši, međutim ne zahvaća dobro loptu koja odlazi u gol aut. U 82. minuti Firer spušta Vidićeku loptu na 25 metara, a ovaj iz voleja puca tik uz gredu. I na kraju utakmice u 90. minuti duga lopta na 10-tak metara Firer skače, gostujući vratar promašuje loptu i pogađa Firera u nos (iz kojeg je počela curiti krv) lopta dolazi do Mislava Čučeka koji zabija loptu u praznu mrežu, međutim sudac Gojak sudi Fireru faul u napadu. Straža je utakmicu završila sa igračem manje jer je nakon tog duela Firer je napustio teren jer mu je cijeli dres bio obliven krvlju. Gosti jako razočarani suđenjem, ali su se pohvalno izrazili fer borbom domaćina. U 18. kolu Straža dočekuje Špansko.