Straža opet prosula dva gola prednosti

4. NL – središte skupina A: 21. kolo: Straža – Polet Sveta Klara 2:2

U 21. kolu 4. NL središte Skupina A Straža je dočekala Polet iz Svete Klare. Nakon poraza u zagorskom derbiju kod Rudara DZ, kolo prije ovoga, Straža je kod kuže pokušala uhvatiti bodove, važne za pokušaj bijega sa dna. Ali, ne po prvi puta izvještaj iz Hum na Sutli možemo početi sa zaključkom da je Straža opet vodila, ali i opet 'izgubila' dva boda. U otvaranju utakmice, prvih deset minuta i jedna i druga momčad su respektirale protivnika tako da se igralo na sredini terena bez neke velike inicijative ili pokušajima prema naprijed. No, na vodstvo domaćina ipak se nije dugo čekalo. Igrala se 11. minuta kada je jednu dugu loptu poslanu na dvadeset metara stoper Poleta slabo reagirao i ona dolazi do Lovre Pavića, koji ide sam na golmana Kovača, i u kaznenom prostoru zamahuje kao da će pucati, prodaje lažnjak i sa lijevom nogom posprema loptu u malu mrežicu nemoćnog Kovača. Polet kreče sa centra, igrači Straže stvaraju pritisak i oduzimaju loptu, prebacuju na lijevu stranu do Viktora Berama koji ulazi u sredinu, prolazi dva igrači, gdje mu lopta bježi, ali srećom  po domaćine dolazi do Lovre Pavića koji sa 18 metara iz prve po zemlji pogađa vratarev desni kut i to je 2:0 za Stražu. Minuta je 13. Nakon gola opet se utakmica preselila na sredinu terena bez nekih konkretnih akcija. Iz jednog prodora po desnoj  strani igrača Poleta i pokušaja centaršuta lopta odlazi u korner. Na ubačaj iz kornera igrači Straže ostaju ukopani i Ivan Pavičić sa pet metara bez skoka zakucava loptu u mrežu. Neshvatljivo je da obrambeni igrači i vratar Straže  nisu pokušali ni reagirati. Bilo je to u 23. minuti. Nakon toga igra se bez šansi sa puno pogrešaka jedne i druge momčadi sve do 37. minute kada Polet dolazi do izjednačenja. Na sredini igrališta izvode brzi prekršaj prebacuju na desnu stranu do Marina Križića koji iz prve u dubinu gura loptu, gdje negdje na nekih dvadeset metara Marko Bogdanović odigrava petom i Križić sa desne strane ulazi u kazneni prostor i pogađa malu mrežicu gola nemoćnog Draškovića i to je 2:2. Neshvatljivih 15 minuta Straže sa totalnom blokadom bez kontakta, bez reakcije. Do kraja poluvremena nismo vidjeli ni jednu šansu. Drugo poluvrijeme Straža je krenula odlučnije, izgledala je bolje, stvorila nekoliko poluprilika kroz ubacivanja sa strane i udarce sa 18 metara međutim nisu uspjeli postići pogodak. Moramo pohvaliti Lovru Pavića koji je sa dva prekrasna gola bio igrač utakmice, kao i odlično suđenje. No, ostaje žal za nova dva propuštena boda. U 22. kolu Straža već u petak gostuje kod Prečkog.