Straža nakon penala osvojila zagorski kup

Finale zagorskog nogometnog kupa: Stubica – Straža 0:0 (pen. 1:3)

Sezona županijskih nogometnih natjecanja stigla je do samog kraja. U srijedu je odigrana i finalna utakmica zagorskog nogometnog kupa. Finale je odigrano u Bedekovčini, a sastali su se Stubica i Straža, dva zagorska predstavnika u 4. NL središte. To znači da su se u aktualnoj sezoni susreli dva puta i za prvenstvene bodove i obje su utakmice završile bez pobjednika. Do finala Straža je izbacivala Vatrogasac i Tondach u gostima na penale, pa potom Oroslavje i Klanjec u domaćim utakmicama.

Stubica je na startu izbacila Desinić, pa Mladost MB, a najveći posao odrađen je u četvrtfinalu kada je pao Gaj iz Mača. U polufinalu Stubica je nedavno pobijedila i novog prvaka 1. ŽNL Golubovec. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, a više od igre imala je Stubica. No, nekih super izglednih prilika nije bilo, pa se na odmor otišlo bez golova. I u nastavku Stubica je imala nešto više od igre, iako je i Straža u nastavku imala pokoju prigodu više, no mreže se i u drugih 45 minuta nisu tresle, pa je pobjednik zagorskog kupa odlučen udarcima s bijele točke. Krenulo je izvrsno za Stubicu, jer je Đurđek obranio udarac Lešku, a Drempetić pogodio za 1:0. No, nakon toga Stubica više nije zabila. Kantoci, Križanec i Špoljar bili su sigurni za Stražu. R. Glavač je pucao pored gola, Kušar je obranio udarac Strabiću, a Matuša je pucao preko gola, nakon čega je počelo veliko slavlje Straže, koja osvaja zagorski nogometni kup u sezoni 2020/21.

ZAGORSKI NOGOMETNI KUP, FINALE

STUBICA – STRAŽA 0:0 pen. 1:3

SUCI: Turčin, Sinković, Gamilec, Kožar, Meglić, Jerneić

UDARCI SA 11 M: Leško – Đurđek brani, 1:0 Drempetić, 1:1 Kantoci, R. Glavač pored gola, 1:2 Križanec, Strabić – Kušar brani, 1:3 Špoljar, Matuša preko gola

TUBICA: Đurđek, Matuša, Čekolj, Sedak, Koletić, Strabić, R. Glavač, Drempetić, Mar. Landripet, Mat. Landripet (83' Grabušić), Korman; trener: Zlatko Koletić

TRAŽA: Kušar, Konjić, Rafaj (46' Rafaj), Ilić, J. Pavić (8' Brezinščak), Križanec, M. Pavić (82' Kantoci), Vincelj, Vidiček, Peček, Špoljar; trener: Mladen Mikša