Spissky Rytieri preokrenuli u zadnjoj četvrtini

Kod Zaboka Marko Prskalo postigao je 18 koševa uz 5 skokova,..

Zanimljivu su utakmicu odigrali Zabok i Spissky Rytieri u 4. kolu Alpe Adria cupa. Krajnji rezultat bio je 80:88, iako je Zabok u prvoj četvrtini imao 14 koševa razlike (20:6), nakon samo četiri minute utakmice u kojima je Prskalo postigao 16 koševa uz tricu 4-4. Gosti su se polako počeli buditi. Kod gostiju dobro mu je parirao Juriček, no Zabok je na poluvrijeme ipak otišao s deset koševa razlike (56:46). Trica Zaboka nakon prvih dvadeset minuta bila je 72% (8/11).

Goste je u 3. četvrtinIi pokrenuo Washington koji je nanizao 8 koševa i prije zadnjih deset minuta oni su se približili na zaostatak od samo tri koša 69:66. Tricom Hlivaka rezultat je u 34. minuti izjednačen 72:72, a prvi puta su poveli minutu kasnije nakon trice Granića (74:75). Zabok je bio sve lošiji u napadu, s druge strane u samoj završnici razigrao se McGlynn i gosti su na kraju zasluženo slavili s osam koševa razlike (80:88).

Kod Zaboka Marko Prskalo postigao je 18 koševa uz 5 skokova, Marko Perović debitirao je s 15 koševa i 9 skokova, a Jarvis Garrett imao je double-double učinak od 14 koševa i 10 skokova. Najefikasniji igrač utakmice bio je Viktor Juricek s 26 koševa i 4 skoka, dok je 224 centimetara visoki Michael Fusek postigao 13 koševa.

ZABOK - SPISSKY RYTIERI 80:88 (33:21, 23:25, 13:20, 11:22)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 100, SUCI: Tiberiu Lucaciu, Mishel Kricheli, Raphaela Reiner.

ZABOK: Martinko 5, Kučan 5, Tomić, Lukačić 2, Črnjević, Stipaničev 6, Tomas 7 (2-2), Perović 15 (5-7), Prskalo 18, Antonić, Garrett 14 (3-4), Jacović 7. TRENER: Jurica Smiljanić

SPISSKY RYTIERI: Sokolovskyi, McGlynn 11 (3-7), Mrvis 7 (4--5), Granić 9, Washington 8, Antoni 6, Hlivak 8, Makula, Juriček 26 (6-6), Fusek 13 (3-4), TRENER: Teo Hojč

Jurica Smiljanić, trener Zaboka:"Čestitke gostima, radi se o dobroj momčadi. Veći dio utakmice odigrali su u istom ritmu. Krajem treče četvrtine dali smo im prelagano da se razigraju, što je na kraju presudilo. Čestitke i mojoj momčadi. Prvo poluvrijeme bio je vrlo dobro, idemo dalje naporno trenirati".

Marko Prskalo, igrač Zaboka:"Gosti su zasluženo slavili i ja im na tome čestitam. Malo smo popravili šut, ali nije bilo dovoljno. Okrećemo se dalje novim utakmicama".

Teo Hojč, trener Spissky Rytieri:"Jako samo bio nezadovoljan našom obranom u prvom poluvremenu, Zaboku smo dozvolili sve. Drugo poluvrijeme smo primli 24 koševa i samo tako moja momčad može pobijediti. Uz obranu poboljšali protok loptu i to nam je donijelo pobjedu. Hvala Zaboku na gostoprimstvu i želim im svu sreću u nastavku sezone".