SPEKTAKL U ZAGORJU: Britanac osvojio Croatia Rally! Pobjedu posvetio poginulom Ircu
Britanac Elfyn Evans u Toyoti GR Yaris Rally1 pobjednik je trećeg izdanja WRC Croatia Rallyja koji se boduje u poretku za Svjetsko prvenstvo.
Nakon Francuza Sebastiena Ogiera i Finca Kalle Rovanpere dobili smo i trećeg pobjednika Croatia Rallyja, a to je 34-godišnji Velšanin Evans.
To je njegova šesta pobjeda u WRC karijeri, a posljednji je put slavio 2021. u Finskoj. Pobjedu je posvetio poginulom kolegi Craigu Breenu koji je stradao prošli tjedan u testiranju kraj Lobora. Na postolje je stao sa zastavom Irske, pišu 24 sata.
Nakon 20 brzinskih ispita raspoređenih na različitim terenima u pet hrvatskih županija ukupne dužine od 301.26 kilometara, Evans je slavio s rezultatom 2:50.543.
Velšanin je uoči nedjeljna posljednja četiri brzinska ispita imao 25.4 sekunde prednosti ispred Estonca Otta Tanaka u Ford Pumi Rally1. Na koncu je ta prednost iznosila 27 sekundi.
Treći je bio Finac Esapekka Lappi (Hyundai i20 N Rally1) sa 58,6 sekundi zaostatka.
Do hrvatskog relija vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Francuz Sebastien Ogier u Toyoti Yaris Rally1 na koncu je bio peti sa minutu i 28 sekundi sporijim vremenom.
Osmerostruki svjetski prvak je najbolje startao na trećem izdanju Croatia WRC Rallyja, bio je u vodstvu nakon prvog brzinskog ispita, no u drugom je probušio gumu izgubivši dragocjeno vrijeme. Međutim u nastavku relija uspio se probiti do pete pozicije.
Gumu je u drugom brzincu prvog dana relija probušio i aktualni svjetski prvak i prošlogodišnji pobjednik hrvatskog relija, Finac Kalle Rovanpera koji je na koncu bio četvrti (+1,18).
Nakon prva četiri relija sezone Evans i Ogier su izjednačeni na prvom mjestu u ukupnom poretku sa 69 bodova, treći je Tanak sa 65, Rovanpera je četvrti sa sa 64, a Neuville peti sa 58.
Iduća WRC stanica je Portugal gdje će se najbolji relijaši svijeta nadmetati od 11. do 14. svibnja. U kalendaru ove sezone ukupno je 13 relija, a sezona završava sredinom studenog u Japanu, pišu 24 sata.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Promjena dolazi prema Hrvatskoj: Velika je naznaka da će se to dogoditi
Najbolji božićni kolačić Grada Zlatara ispekla Ana Vučković Klarić
Nove utakmice mladih snaga Zagorca
Zagorski HDZ: "Zagorski SDP viče 'Držite lopova' u akciji 'spašavanja vojnika Kolara'!"
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
