Sonik Puntamika bolja od Zaboka u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zaboka propustili su veliku priliku da u 7. kolu stignu do svoje treće premijerligaške pobjede

Košarkaši Zaboka propustili su veliku priliku da u 7. kolu stignu do svoje treće premijerligaške pobjede. Na gostovanju kod Sonik Puntamike poraženi su rezultatom 78:72, u uzbudljivoj utakmici koja je bila otvorena do samog kraja i uz malo sreće mogla je otići na stranu Zaboka. Bila je to utakmica koju je prvi puta s klupe nakon odlaska Zdravka Radulovića vodio Jakša Vulić, a isto tako i prva službena utakmica Jure Gunjine, koji se na najbolji mogući način vratio poslije ozljede i pokazao koliko će značiti Zaboku u nastavku prvenstva.
Nakon ravnopravnih uvodnih minuta domaći su nakon prve četvrtine imali vodstvo od +5 (18:13), da bi na "veliki odmor" otišli s 11 koševa viška (44:33). Odlično ih je predvodio bivši igrač Zaboka, Ivan Vučić.
Kada je Šarlija u 25. minuti položio za +19 (55:36), malo je tko vjerovao u ono što će se tada dogoditi. U posljednjih deset minuta domaći su prenijeli 14 koševa viška (63:49), a tu su prednost imali i u 33. minuti kada je Palčić položio uz dodatno slobodno bacanje (68:54). Tada prvo Budimir pogađa tri slobodna bacanja, a potom i odlični Gunjina postiže tricu i Zabok se u 34. minuti nakon dugo vremena spušta ispod dvoznamenkastog vodstva (68:60). Vučić u idućem napadu još jednom tricom diže na dvoznamenkasto vodstvo domaćih (71:60), no Zabok se ne predaje. Tricom Gunjine i košem Buljevića Zabok se dvije minute prije kraja utakmice spušta na samo -4 (71:67) ima kontru za dodatno smanjene, no promašuju Vručinić, potom i Gunjina, čini se pod prekršajem, na što reagira trener Zaboka Vulić i dobiva tehničku pogrešku. P. Marić pogađa jedno slobodno bacanje (72:67), ali promašuje tricu i daje novu šansu Zaboku. Minutu i pet sekundi prije kraja Vručinić pogađa tricu za 72:70. Na drugoj strani Vučić pogađa jedno slobodno bacanje, a 34 sekundi prije kraja Gunjina polaže za 73:72. No samo 11 sekundi prije kraja Palčić izmiče pažnji Vručinića i zabija odlučujuću tricu za 76:72. Vulić zove minutu odmora, ali Levanić-Kutni radi korake i tu je svakoj priči bio kraj. Na kraju Prskalo s dva ubačaja s linije slobodnih bacanja postavlja konačnih 78:72. Šteta. Propuštena je velika prilika, no košarkaši Zaboka ipak zaslužuju čestitke za karakter i povratak u već izgubljenu utakmicu. Ovaj put sreća im je okrenula leđa, no u nekom drugom navratu ako budu ovako hrabri bit će njihov saveznik.
Domaće je na putu do pobjede predvodio odlični Ivan Vučić koji je upisao 27 koševa (šut iz igre 78%) uz 3 skoka. Junak utakmice, Dino Palčić imao je double-double učinak od po 10 koševa i skokova uz 5 asistencija, dok se Gabriel Marić zaustavio na 13 koševa, 8 skokova i 3 asistencije. Najbolji u redovima Zaboka u svojoj prvoj službenoj utakmici nakon ozljede bio je Jure Gunjina sa 17 koševa 5 skokova i 3 asistencije, Srđan Brocić upisao je 15 koševa uz 5 skokova, dok se Veljko Budimir zaustavio na 13 koševa.

SONIK PUNTAMIKA - ZABOK 78:72 (18:13, 26:20, 19:16, 15:23)
ZADAR: SD Jazine, SUCI: Mustapić, Kovačević i Muhvić.
SONIK PUNTAMIKA: Jurič 2, P. Marić 8 (2-2), Palčić 10 (1-1), Šarlija 12 (0-2), G. Marić 13 (2-2), Zelnato, Ninčević, Brajčić, Pavin, Prskalo 6 (4-4), Vučić 27 (1-2). TRENER: Stipe Kuliš
ZABOK: Levanić-Kutni 4 (4-4), Buljević 4, Brocić 15, Vručinić 11 (3-3), Črnjević 2, Budimir 13 (5-5), Popić, Ćutuk 6 (2-2), Gunjina 17, Antonić. TRENER: Jakša Vulić