Sjajni Zagorec i Gaj pobjedama učvrstili vrh

Odigrano je 9. kolo III. HNL-središte

Zagorski trećeligaši nastavljaju sa sjajnim igrama. U 9. kolu Zagorec je kod kuće slavio s čistih 3:0 protiv Kurilovca, dok je Gaj Mače na gostovanju kod Vrapča slavio s 2:0.

Krapinčane je u vodstvo od 1:0 u 24. minuti doveo prvi strijelac lige Matija Smrekar, na 2:0 povisio je Matej Hoić, a točku na i stavio je Matija Majcenić. Gaj je poveo već u 5. minuti pogotkom Šabana, a njegovu pobjedu potvrdio je Josipović u 51. minuti.

Nakon devet odigranih kola u vodstvu je Zagorec KR s 22 boda ispred Gaja koji ima bod, ali i utakmicu manje. Prvi pratitelj zagorskog dvojca je Dugo Selo s 20 bodova.

Zagorski dvojac je i na vrhu ljestvice strijelaca. Prvi "topnik" lige trenutno je Matija Smrekar iz Zagorca KR s 9 golova, dok je na drugom mjetu ljestvice najboljih strijelaca Martin Šaban iz Gaja sa 7 golova. Sve je bliže i Matej Hoić iz Zagorca KR koji trenutno ima na kontu 5 golova.

Rezultati 9. kola:
ZAGOREC KR - Kurilovec 3:0 (Smrekar 24', Hoić 71', M. Majcenić 88')
Vrapče - GAJ MAČE 0:2 (Šaban 5, Josipović 71')
Bistra - Ravnice 0:0
Trnje - Segesta 2:1 (Kanceljak 30', Mesec 32'/Alapić 56' (11m))
HAŠK 1903 - Karlovac 1919 1:0 (Režek 14')
Lukavec - Vrbovec 3:2 (Ezgeta 37' (11m), Ezgeta 68' (11m), Krpan 84'/Babić 13', D. Colarić 81' (11m))
Mladost - Dugo Selo 1:3 (Cvitanović 25'/Darojković 45'+1, Čečura 50', M. Grgić 78')
Maksimir - Ponikve 2:1 (Soldić 43', Anrašec 83' (ag)/Berić 76')