Sjajni Neal poveo Zabok prema velikoj pobjedi protiv Cedevite junior

Predvođen sjajnim Nickolasom Nealom Zabok je zasluženo stigao do velike pobjedi protiv Cedevite junior. Domaći su na kraju slavili s osam koševa viška (90:82), iako su u jednom trenutku točnije u 15. minuti nakon trice Allena imali 14 koševa viška (19:33). Zabok je do poluvremena uspio tu prednost spustiti na -8 (34:42) i „održati se živim“ pred „veliki odmor“.

U nastavku sasvim druga slika. Zabok je presingom poremetio napad gostiju, a njihova se prednost iz minute u minutu topila. Rebić je u 22. minuti približio domaće na samo -1 (44:45), da bi nakon trice Buljevića u 27. minuti domaći minimalno poveli (53:52), a u zadnjih deset minuta prenjeli i pet koševa viška poslije trice Savića (62:57).

Da nevolja za goste bude još veća ozlijedio im se i raspoloženi Karačić koji više nije mogao nastaviti igru. Zadnjih deset minuta eksplodirao je Neal. Povezao je deset koševa u nizu i dove Zabok na prag dvoznamenkastog vodstva u 33. minuti (72:63). Gosti su se preko Maričevića uspjeli spustiti na -5 (74:69), no odmah nakon odlično je tricom i dvicom reagirao Cinac i Zabok je utakmicu vratio u mirnije vode. Nakon polaganja Cvitanovića 38. minuti Zabok dolazi do velikih +13 (86:73) i tu je priči bio kraj. Gosti su preko Allena i tek malo uspjeli ublažiti poraz do konačnih 90:82.

Sjajni Nickolas Neal predvodio je Zabok s 27 koševa od čega 19 u nastavku, čemu je pridodao i 4 asistencije. Antonio Sikirić i Emil Savić pridružili su po 13 koševa, s time da je Savić upisao i 6 skokova. Kod gostiju najefikasniji je bio Kevaughn Allen s 23 koša, dok je Ivan Karačić upisao 12 koševa, 6 skokova i 4 asistencije.

ZABOK – CEDEVITA JUNIOR 90:82 (10:22, 24:20, 28:15, 28:25)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Jovović, Hartman i Grubišić.

ZABOK: Sikirić 13 (3-4), Neal 27 (3-4), Cinac 10 (2-2), Tomić, Šustić, Savić 13 (3-3), Črnjević 6, Rebić 9 (1-1), Borovčak, Cvitanović 6 (4-4), Buljević 6 (0-1). TRENER: Ivan Tomas

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović, Ogrizović 5 (1-4), Rašić 9 (7-8), Karačić 12 (4-6), Jelić 5, Allen 23 (6-7), Serdarušić 8 (3-3), Mršić, Bilić 8, Luke 8 (2-2), Maričević 8 (2-2), Batinić. TRENER: Damir Mulaomerović